Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ha így etetem a halaimat?

Hadevla kérdése:

Jó ha így etetem a halaimat?

Figyelt kérdés

Heti 4x sórák (fagyasztott), 2x lemezes, 1x koplaló nap


hétfő-lemezes

kedd-koplaló

szerda-sórák

csütörtök-sórák

péntek-lemezes

szombat-sórák

vasárnap-sórák



2015. máj. 9. 08:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Neonokrol es tuzguramirol lenne szo
2015. máj. 9. 15:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Guráminak jó lenne a sórák, viszont nem tudom a neonokat tudod-e vele etetni, én nem tudtam, még a bébi artemiától is akkora hasuk lett, hogy majd felrobbantak.


Én neonoknak süllyedő tetra mint minit adok, ez egy csökkentett foszfát, és mért eredmények alapján a "tetra" szerint, csökkentett nitrát tartalmú kaja, a neonok az ajzat közelében szeretnek lenni, csipegetnek az ajzatóról is, nekik az jó lenne, meg is tudják enni, a lemezes felét amúgy is kiválogatják.


A gurámiknak mehet sórák, ha olyat veszel ami 2-3 mm rákokat tartalmaz akkor abból fejenként mondjuk 10-10 db, a fagyasztott kockát egy rongyba, zacskóba, akármibe teszed, majd rácsapsz valamivel, (hús klopfoló) több darabra esik szét, egy részét kiolvasztod, másik vissza a tégelybe.


Lemezest én nem adnék, és egybe adnám a szárazat, artemiát, ha nálam szárazat kapnak mindig egybe adom a sórákkal.


Pl. beszórod a mintet, mellé a felszín közelébe kiöblíted valami áramlás mentesebb helyen az artemiát, a gurámik gyorsan össze szedik, persze lehet elvisz az áramlás több artemiát, de a neonok úgysem tudják megenni, köpködik többször, 4-5 "köpködés" mire megennék, de addigra a gurámik úgyis el orrozzák.


Rövidebben, nem tudod etetni neonokat sórákkal, nem tudják egybe lenyelni, többször belecsípnek, de addigra a gurámik odaérnek, és elcsenik.


Törpe gurámiaim voltak, nem élnek már, őket is hasonló kép etettem.


Kék gurámiról van videóm, őket etetem elsőnek, a maradék ami lehullik megy a többieknek.


https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA

2015. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!