Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tudni a haltartásról?

Mit kell tudni a haltartásról?

Figyelt kérdés

pl.: egy sziámi halnál,aranyhalnál stb...

hogy kell vizet cserélni?/mi szükséges?/kötelező szűrő?/stb...


2010. febr. 23. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Aranyhal min 100literes akvárium kell,sziámi harcoshal kis akváriumban is megél de 50literben érzi igazán jól magát.Szűrés szükséges mindkét halnál,de a szűrőben élő lebontóbaktéruiumok igénylik az oxigént,tehát levegőzetni is kell,de a betta labirintkopoltyús hal ,neki nem létszükséglet a vízben oldott oxigén.A bettának kell az aranyhalnak nem Fűtés.az aranyhal hideg vízzi a betta pedig meleg.Világítás főkéntaz élő növényeknek kell,az pedik mind 2 halnak jó lenne ha lenne,és szebb is mint a mű.Vízcsere ált heti 30%a az akváriumnak,de ez függ aksimérettöl és halmennyiségtől.Egy 1000literes akváriumba egy neonhal mellett,jó szűrés levegő fűtő kialakult baktériumkultúra mellett elképzelhető hogy nem is kell vizetcserélni,de ez nagyon elrugaszkodott példa,szoval maradjunk a 30%/hétnél.Etetés napi 1,és minden héten 1 koplalónap.A többire választ kapsz egy akvarisztikakönyvböl,vagy olvashatsz interneten cikkeket,mert ezt már leírták helyettünk,nagyon sok idő lenne mindent elmondani,és a könyvet tuti szakértők írták,ugyhogy én azt tanácsolom hogy indítd az akvarisztikát egy könyvvel.
2010. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kezd sziámival annak nem kell nagy aksi:

kell egy 25-33 literes aksi-1 hímnek

szűrő levegőztető nem fontos neki

tisztitani ugy kell h veszel sok 5 literes kannát mongyuk 4-et az 20 liter viz pihenteted 4 napig utána rakhatod bele a vízbe a vizet egy slaggal szivd le aminek a végére teszel egy fél literes üveg tetejét levágva(olyan mint egy tölcsér) a kaja meg a boltba 300 ft-ol már kapsz az elég 2-3 honapig mongyuk egy 100 milis és vegyél bele vizmelegítőt(ezer ft) és fütsd fel olyan 25 fokra

összeadva 30l-es aksi 3000 ft vizmelegitó ezres hal 600 kaja 300,aljzat 500 egy növény 800=6200 ft a világitás nem fontos sziáminak elég ha közel van az ablakhoz estére meg nem kell na szal egy a sziámi harcos volt és nem az aranyhal!!!! sziámival kezd

2010. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ezt eléggé egyszerre írtuk:D én lassabb voltam
2010. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen elégegyszerre irtuk.Bocsi de nem értek egyet a texdd az ablakba módszerrel,nem fogja érteni hogy 2 nap után be se lát az algátol, a fűtést is feljebbnyomhatnánk egy fokot,de igy is maradhat,de egy termosztátos fűtő jó lenne az pedig nem 1000hanem 2500-3000
2010. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

értem én de azér nem az ablakpárkányra tegye

nekem pl 2 méterre van az ablaktól egy asztalon és tök jó nem kell fénycső

2010. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szóval a sziámi halnak kisebb az igénye...

aljzat + növény muszáj?

amúgy ami a fényt illeti pont úgy van az ablakom hogy egész nap ide süt a nap... és így világos van a szobámba... és az asztal amin az akvárium lenne kb 1 méterre van...

de azt hiszem holnap körbe nézek könyvtárba... neten nincs időm keresgetni:S...

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2010. febr. 23. 21:53
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem akarsz növényt és világítást akkor válassz sügért.A méretét és darabszámát az akvárium mérete határozza meg.Itt elég a talaj és néhány bújó,sziklák,kövek, gyökerek.Szűrőt mindenképp javasolnék.
2010. febr. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!