Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó hosszú zöld szálak sokasága...

Jó hosszú zöld szálak sokasága lepte el az akvárium növények levelét, elég nehéz mechanikusan eltávolítani. Mi lehet ez, és milyen élőlény fogyasztja egyáltalán?

Figyelt kérdés
2015. máj. 10. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán zöld alga, ha túl sok a fény, vagy közvetlen napfény éri. Tudnál fotót küldeni?
2015. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Zöld szőrös alga?

[link]

Pl anubias és egyéb árnyéktűrő növények levelein akkor nő ilyen alga, hogyha túl erős fénnyel világítod őket telibe.


A növény levele elsárgul az algaréteg alatt, mert az alga nem hagyja fotoszintetizálni, mivel beteríti őt és elnyomja teljesen.


Csökkentsd a világítást legalább felére. Ha másképp nem lehet, akkor emeld feljebb a lámpát, vagy tegyél a lámpa alá egy fehér papírlapot, ami árnyékol.

2015. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dzselátó válasza:
Szia. Azt fonál algának hívják nekem is volt, és engem is idegesített. Kicsit utána olvastam, és találtam egy olyan lehetőséget hogy; Sziámi alga evő harcsa, vagy sziámi Díszmárna. Vettem 3 db-ot, 1 este alatt letakarították a növényeket. Úgyhogy ajánlom, de kb 100 l-re fér 2-3 db.
2015. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!