Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fullad a hal vagy éhes?

Fullad a hal vagy éhes?

Figyelt kérdés

Az akvárium jobb szélén van a levegőpumpa, közepén a szűrő amely szintén nyom pár buborékot a vízbe. A halkaját az akvárium bal szélébe szoktam beszórni, mert azon a részen már kevesebb a felszíni vízmozgás és lemezes táp esetén nem megy annyira el a felszínen.

2 aranyhalam van, korábban mikor a szoba másik végéről néztem őket, akkor úszkáltak mindenfelé, mikor odamentem az akváriumhoz, odaúsztak arra a pontra ahol a kaját várják.

Most meg azt látom, hogy folyamatosan azon a részen vannak, vagyis az akvárium bal felső sarkában, a vízfelszínhez közel. Fél percig ott vannak, majd tesznek egy kort, majd megint vissza. Azt olvastam, hogy annyi kaját kell beszórni, hogy 5 perc alatt megegyék. Reggel és este kapnak. Lehet nem elég? Azt is olvastam, hogy az aranyhal állandóan enne, így nem szeretném túletetni, hogy aztán bajuk legyen. Vagy lehet más a probléma?



2015. máj. 10. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Másra gyanakodnék.
2015. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezd nyár lenni és a melegebb vízben a kaja hamarabb bomlásnak indul. Elég lenne nekik napi egyszer kaját adni, hogy kevésbé szennyezd a vizüket. Vagy pedig sűrűn cserélj vizet. Az aranyhalak hidegvizi állatok és leginkább a 23 fok alatti hőmérsékletet kedvelik. Nem ártana egy ventilátort beszerezni és azzal hűteni a víz felszínét.
2015. máj. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!