Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Éhes még a fátyolfarkúm?

Éhes még a fátyolfarkúm?

Figyelt kérdés
Ha a fátyolfarkú aranyhalam az esti etetés után még sokáig "cuppog" a víz felszínén és buborkokat csinál akkor az asztjelenti hogy több kaját adjak neki? nem akarom túl etetni. Most naponta 2x etetem 2xpár pár darab szárított szúnyoglárva meg egy kis acti féle vegetal vagy nem toom mi ez van rajta meg egy negyed darab vipachips.
2011. nov. 18. 15:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
van ugye levegőztető az akváriumban. szerintem ennyi kaja után nem lehet éhes.ha csak nem levegő miatt van fent!
2011. nov. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Platypus ***** válasza:
Oxigénhiány, vagy mérgezés valamelyik nitrogénvegyülettől. Ezek szokták a leggyakrabban a pipálást okozni. Nagyon ritkán még a kopoltyúféreg is felelős lehet érte, de az nem aranyhalakra jellemző. Egy hal örökké éhes, akármennyit is adsz neki. Ettől még nem szoktak a felszínen cuppogni. Etetés után nagyobb a halak oxigénigénye, ezért mind a víz oxigénhiánya, mint a nitrogénvegyületekkel kapcsolatos mérgezések(ezek a vér oxigénszállító képességét rontják) jobban érvényesülnek ilyenkor.
2011. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a szűréseden javíts. Jelenleg milyen van?
2011. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

háát nem tudom nemhiszem hogy gond lenne a vízzel leírom mim van

54 literes az aksi van benn egy aquael féle 320L/h szivacsos szűrő egy 75 wattos aquael fűtő

az aksiban jelenleg élő állatok 1 algaevő csíkhal

1páncélos törpeharcsa

1 fátyolfarkú aranyhal

1 pár platti azaz hím és nőstény

növények: 2db nagy anubias 2 gömbmoha 1 valami fűféle 1kupac jávai moha szóval nem tudom a többi halam remekül érzi magát minden nap öntök bele egy liter friss vizet aljzatot és a növényeket is nemrég mostam el és tényleg kristálytiszta a víz ha ránézek a növények egészségesek csak este cuppog a kis taknyos

2011. nov. 18. 19:09
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne már :)) Remélem csak vicc...
2011. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
jó akkor kérlek értesd meg velem hogy mi nem jó mert nem értem
2011. nov. 18. 21:36
 7/15 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd már el az aranyhal igényeit. Külön figyelmedbe ajánlom a minimum akvárium méretet (200 l), és ezt a mondatot "Nem szabad melegvizű társas medencébe helyezni őket"

Ez alapból elég, a többiről ne is beszéljünk.

2011. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
23 fokos a víz és pici nagyon és egydül van és alapból nincs túlzsúfolva az akvárium szerintem... akkor meg minek a számokkal bombázni am feljebbcsavartam a szűrést már minden faxa
2011. nov. 18. 22:17
 9/15 Dioxyde ***** válasza:
Tényleg nagyobb akvárium kell az aranyhalnak,elég nagyra nő meg és nem lehet összerakni trópusi halakkal mások a hőmérséklet igényeik.A 23 fok meg egyiknek sem jó igazán aranyhalnak hidegebb kéne többinek meg melegebb víz.Szóval az aranyhal nem jó oda így nem sokáig fog élni,vagy veszel egy külön akváriumot neki ami olyan 150 literes és veszel még vagy kettőt mellé,hogy ne legyen egyedül vagy oda adod vkinek vagy eladod.
2011. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem fogom megvárni amíg nagyra nő meg addig meg szerintem jól érzi magát 60x30x30cm en 2 platti társaságában mivel a többi gyakorlatilag fel sem jön. De töltik fel képeket azon egyértelműen látszik mi a helyzet.
2011. nov. 19. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!