Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldjam meg? Jbl 901 -es...

Fütyicukor kérdése:

Hogy oldjam meg? Jbl 901 -es külső szűrő. Akár hogy rakom esőztetővel egyszerűen kitépi a flow a vallesneriát. Hogy rakjam hova? Káros a szűrőnek ha a csapon visszább folytom?

Figyelt kérdés

2015. máj. 13. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy lehet csapokkal fojtani, én mindkettőt elzártam félig, mikor új volt.


De amúgy erre van valami szabály, csak nem tudom, hogy mi.


Pontosabban tudom, mert általában mindig mindenki azt mondja, hogy a nyomó ágat kell fojtani, különben árt a szűrőnek.


Én ezt nem látom indokoltnak, szerintem semmi baja nem lesz tőle. Sőt!


Ha a szűrőközeget nézzük, az is idővel úgy eltömődik, hogy felére esik vissza az áramlás.

És az is a motor előtt van, tehát gyakorlatilag a szívó oldalt fojtja a szűrő.


Vagy ha a szabályozható vízpumpák elvét nézem.

Akár te is szétszedhetsz egy szabályozható belső szűrőt. Ezek a motorok mind ugyanazon az elven működnek.


Szóval az is úgy működik, hogy van egy csúszka, amit elhúzol, és így szabályozod az átfolyás keresztmetszetét, hogy mennyi vizet kapjon a rotor lapát.

Tehát ott sem a kiáramló víz van lefojtva, hanem a szűrőbe, pumpába belépő víz, még a motor előtt, tehát gyakorlatilag a szívó oldal.


Úgyhogy minden az általánosan elfogadott elveknek mond ellent.


Én meg ezt még nem tudtam, mikor még ezt így szabályozgatni kellett, úgyhogy én mindkét csapot elzártam félig.

2015. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
...ja, és semmi baja nem lett a szűrőnek. Tetratec.
2015. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg az esőztető dőlés szögének állításával, h minél jobban felfele legyen. Ha úgy is kitépi akkor visszaveheted valamennyire, nem lesz baja.
2015. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szűrők szívó ágát tilos zárni, ez példa a JBL kezelésibe benne is van, csak a nyomó ágat szabad.


Sok logikus magyarázat van, miért csak a nyomó ágat lehet zárni, párat leírok:

1 a szennyeződés megakad a részlegezés zárt csapnál, majd ott feltorlódik.

2 értelmetlen, mivel az akváriumból lejövő viz nem csinál még nyomást, az a rotortól van.

3 vákuumos lehet a szűrő, a szívó ágtól bárhol levegőt szívhat, ha nem kap elég vizet, nincs elég víz utánpótlás.

4 a szűrő tömítései nyomásra nem vákuumra vannak tervezve, ha nincs elég víz utánpótlás akkor vákuum van, a szűrő nem fog rendesen tömíteni.


Sok gyártó fentiek véget a leömlőt vastagabb tömlővel látja el mint a nyomó ágat,nagyobb legyen a víz utánpótlás mint amit a motor továbbítani tud.


A nyomó ágat bármennyire lehet zárni, nincs korlátozás, a szívó ágat tilos!

2015. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

B.Joci!


A 2,3,4 pontok, mint ellent mondanak az összes szűrő gyári konstrukciójának.


Akkor miért, a motor előtt van a több liternyi szűrő anyag?

Ami vitathatatlanul igen jelentős mértékben fojtja a szívást.

Miért a motor előtt van a szabályozható szűrők szabályozási lehetősége?


És egy zárt rendszerbe honnan szív levegőt?????

2015. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pl ha egy szűrő elindul, és 3 hónap múlva, 40%-ára esik vissza a vízforgatás.

Vagy 50-60, mindegy.


Azt az elveszett 40-60%-ot a baktériumtelepek fojtják le, és egyéb szűrőanyagba került szennyeződés.


És ha így beérik a szűrő, akkor szépen elketyeg vagy 10 évig.

Akkor miért nem romlik el?

Vagy ha már alig nyom, épphogy csörgedezik, és ki kell takarítani.

Probléma akkor sincs vele, csak nem csinál áramlást.


Miért nem raknak a megszűrt víz útjába soha semmit, ha bármikor fojtható lenne, sőt, az az ajánlott?

2015. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akkor miért, a motor előtt van a több liternyi szűrő anyag? "

Gondolom a rotor megrakodna különben.

--------------


"Miért a motor előtt van a szabályozható szűrők szabályozási lehetősége? "


Nem tudok ilyenről, a jbl esetében egy "víz" szimbólum jelzi melyeik csappal lehet zárni a vizet, ez egy golyós csap ami a rotortól kivezető csatorna tetején van.


Nekem jelenleg 5 külső szűrő üzemel, mindegyiknél a nyomó ág szokott eltömődni, a szívó szinte soha, legalábbis egyszerre takarítom őket a nyomóval ami mindig gyorsabban eltömődik, megrakodik baktérium teleppel.


A nyomó ág elzárása gyári ajánlás, benne van több szűrő kezelésiében, a jbl még egy szimbólumot is tett.


Példa van egy családi ház, annál sem a vízóra aknában zárjuk a vizet, hanem a végpontokon, a konyhai, vagy fürdőszobai csaptelepeken.

Vákuum ? Szerintem egyértelmű, ha nem kap a szűrő annyi víz utánpótlást mint amennyit nyomni tud akkor alap a vákuum, a szívó oldal csapjától élhet ez a hatás.


Nyitott csapnál mindig kap a szűrő elég vizet, a nyomó ág sokkal előbb elkoszolódik mint a szűrőanyagok vagy a szívó oldal. Erre még rátesznek a gyártók a vékonyabb nyomó oldali csövekkel.


De tök mindegy, gyártó így szabta meg, nincs miről beszélni.

2015. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!