Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bántják egymást a halaim....

Bántják egymást a halaim. Tudok tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés
3 hónapja vettem két guppit, minden jó volt, még kicsik is születtek már harmadszor. de nem kellettek úgyh maradt a kettő. kb egy hete vettem két rézlazacot, és a hím folyamatosan bekergeti a szűrő fölé a guppikat és nem engedi el onnan őket. ha elmennének, mindig visszakergeti őket úgyh szerencsétlenek már nem is igen próbálkoznak. arra gondoltam h beteszem a lazacot egy szülőszobába. akkor lehet h megszoknák egymást?

2015. máj. 15. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Engedj meg egy közhelyet:


Nincs agresszív hal, csak kis akvárium.


Ha elegendő lenne az élettered normális rajok tartásához, nem lenne ilyen problémád.


A konkrét kérdésre a válasz, nem, nem valószínű, hogy megszoknák egymást.

Egy próbát talán megér.

Talán!

Mivel a kis létszám miatt így is stresszesek, egy alkalmatlan méretű helyre szorítva még stresszesebb lesz.


Ez szükségszerűen együtt jár az immunrendszer kikapcsolásával.

Ami nem kis kockázat. Lehet, hogy nem 1 nap, vagy 3, de a stressz végül megteszi a hatását.


Hány literes az akvárium?

2015. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
olyan 20 körül
2015. máj. 15. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Gáz.

Az is, hogy "körül" (térfogat számítás???) az is hogy 20.

Ezúton is gratulálok, hivatalosan is megkaphatod az állatkínzó jelzőt. :/


A rézlazac mindenképpen felejtős.

Nem szoktam ilyet mondani, mert teljesen értelmetlen kompromisszumokat kötni, és kb szembeköpöm magam, amiért ilyet tanácsolok, de ha mindenképpen halat akarsz tartani ekkora helyen, és a szaporulatból se akarsz folyamatos problémát magadnak, talán akkor lenne működőképes az "akvárium" ha a 2 réz lazacot, és a nőstény guppit sikerülne elcserélned 2 hím guppira.


3 hím guppi talán viszonylag normális körülmények között életben tartható lenne.


De azért érzed a különbséget a "viszonylag életben tartható" és az optimális között...

2015. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!