Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok a csiga hogy szabaduljak...

Már19nevetirtam kérdése:

Sok a csiga hogy szabaduljak meg tőlük? ˇˇ

Figyelt kérdés

Van egy 120l akváriumom és van benne 20guppi kicsik még.1aranygurámi,2razbóra,2zebradánió,meg van egy alga evő harcsa , ezeket mind így vettem a az elözö tulajdonostól kivéve a guppikat..

És van benne több száz ilyen kis barna csiga ,próbáltam kiszedni stb,stb.De nem jó mert 2hét és ugyan ennyi lesz.Vannak benne csigaevő csigák de azok olyan lassan eszik hogy kb 10 év lenne mire eltünnének.(pedig még így is 2hetente kiszedek annyit amennyit szabad szemmel látok).

Hallottam csigaevő halrol is azokat probálta már valaki?Vennék 1-et csak nem tudom hogy ezekhez a körülményekhez jó lenne ,és írnátok egy két fajtát?



2015. máj. 16. 18:31
1 2
 11/14 raptorus ***** válasza:
Ahogy már mondták előttem is a legtermészetesebb s legjobb (bár nem a leggyorsabb) megoldás a csigaevő csiga beszerzése...nekem 2 db egy 200+s aksit kitakarított 2-3 hónap alatt (közben szaporodtak is, de közel sem olyan mennyiségben, mint a hagyományos csigák). Csak a náluk nagyobb csigákkal nem bírnak el, de azokat kézzel is össze lehet szedni szép lassan, utánpótlás meg nem lévén, szépen megoldódik a probléma....a botia nem rossz megoldás, csak a 100-s aksi majdnem kicsi lesz neki s ha a csigák elfogynak, könnyen nekiáll a kis guppiknak s a többieknek...
2015. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Vegyél konyhasót :D
2015. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Feccó27 válasza:

Ami nekem bevált a csigák eltüntetésében:


Telepítsd át a halakat egy másik tartályba vízzel együtt.

Tőltsd fel csapvízzel az akváriumod. A magyarországi vízhálózat elég sok klórt tartalmaz. Mivel a csigák ezt nem nagyon szeretik, szinte az összes fél óra múlva az üveg felső széléig menekül. Onnan már össze tudod szedni.


Nézd át a köveket, növényeket peték után kutatva, az üvegről is le tudod szedni egy üveg-kaparóval.

Én ezzel a módszerrel szinte kipusztítottam az összest, pedig csak ritkítani szerettem volna. :)


Remélem segítettem ezzel az ólcsó megoldással

2015. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Csak sikerült a csigaevő csigákkal,kb 3-4 hónap alatt bár kételkedtem mert az 1-2 hónapban szinte nem is láttam változást aztán ették szépen és szaporodtak ,de tényleg nem annyira mint a masik fajta csiga..

Köszi a segítséget..

2015. okt. 11. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!