Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl lehet adagolni az oxigént?

Túl lehet adagolni az oxigént?

Figyelt kérdés
nos, eddig egy levegőztetős szűrőm volt, 2napig tokeletes volt (buborekoztat es fodrozza is a felszint) de utanna a halak a felszinen voltak es "ittak a levegot" mondom ennek nemlessz jó vege, elmentem vettem egy tetra levegoztetot, beraktam egy ora mulva pedig az osszes hal a viz aljan a koveken volt... kikapcsoltam a levegoztetot, most megint uszkalnak ossze vissza. Tullehet adagolni az oxigent?
2015. máj. 17. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, viszont szukseg sincs ra. Ha a szuro elegge fodrozza a viz felszinet, akkor a levegozteto felesleges. A szuro viszont kell, azt nem szabad kivenni!
2015. máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkoe mitol mennek le az aljara, vagy nelkule a tetejere?
2015. máj. 17. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ennek ezer oka lehet, add meg az akid parametereit.
2015. máj. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet.

Ez sokkal inkább szűrés hiba, mint O2.

2015. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

...egyáltalán mit értesz azon, hogy 2 napig tökéletes volt?


Miért, előtte mivel szűrted a vizet?


Vagy ha 2 napja indítottad, akkor mi a p-csát keresnek ott halak?

2015. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1 napot ment uresen. Gyereknek van, nem lehetett varni... 6 eves...
2015. máj. 17. 15:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem...


Mivel nem lehet várni? A hullaházzal?


Vagy mit akarsz ezzel megmutatni neki?


Hogy az ember azt hiszi, úgy működik a természet, ahogy az ő képzelgéseiben megszületik, aztán a természet mindig bebizonyítja, hogy ő működik úgy, ahogy, és az ember tehetetlen?


Hát sok sikert.


Majd ha kutyát akar legközelebb, azt is álmodjátok meg, mire van szüksége, hátha beválik.

Van kutyás kategória is, ha mégse válna be....

2015. máj. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehetett varni??? Mit tanul igy meg? Istent jatszani? Vagy hogy a fontos dolgokra nem kell varni, parancsszora jon minden, amit megkivant? Hogy fog igy barmit elerni az eletben? Es mit fog szolni a hullahazhoz, amit itt beinditottal neki?
2015. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:

Levegőporlasztástól nem lehet oxigénszintet túlságosan emelni, maximum az egyensúlyi szintig. Ha tiszta, 100%-os oxigént nyomsz be, akkor lehetséges a toxikus szint már, de itt ez nincs meg.

Szóval véleményem szerint a levegőztető maximum másodlagos tényező volt a tünetek okozásában, nem az okozta a fő problémát.


A probléma, amire a pipálás utal, az a túl fiatal akvárium, a bomlástermékek lebontására még nem készült fel, nem "éledt fel" az akvárium még.


Amit inkább venni kellett volna, az egy indító baktériumkultúra, az elején sokat segíthet, ha már így alakult, és próbáljátok az etetést minimáli szinten tartani, illetve ajánlok egy napi 20 %-os vízcserét 1 hétig.

2015. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az gond nálad, hogy a halak nem jutnak hozzá az oxigénhez, gátolják a felvételt a véráramba jutó méreganyagok, ezért van, hogy csak "pezsgőfürdőben" hadjak abba a pipálást.


"méreganyagok" egyre több lesz, nem érett az akváriumod, nincsenek baktériumok amik lebontják.


A # 9 válaszoló, sűrű részleges vízcsere javaslata segíthet, plusz mellé hagyd a porlasztót menni, keveset etess, állott vízzel frissíts de csak részlegesen, ne legyen teljes vízcsere.

A teljes vízcsere értelmetlen, mert soha nem lesz érett vized, a szűrőt ritkán tisztítsd, egy tálban akvárium vízben.

2015. máj. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!