Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám látja a víz felszínén...

A bettám látja a víz felszínén a tükörképét, és játssza az agyát neki. Nem kap agyvérzést? Ez olyan mintha tükröt raknék elé. :D

Figyelt kérdés
2015. máj. 17. 13:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"aztán ráunt."


Aztán szöveg értésed van e?


Vagy nagy betűkkel is bemásoljam az ide vonatkozó részt?


Vagy lerajzoljam, a képeket jobban befogadja az agyad?

2015. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezek a halak a természetben hogyan élnek? Ott sose találkozik két hím? Vagy ha igen az egyik azonnal szétszedi a másikaT?
2015. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"ha igen az egyik azonnal szétszedi a másikaT?"


Igen!


Bár van arra egy elmélet, hogy bizonyos méretű territórium fölött megfér egymás mellett 2 hím.

És példa is van erre.

De olyanra is van példa, (ez egyed függő) hogy lehet bármekkora helyen 2 hím. Ha egymásra találnak, és mindkettő támadó kedvű, akkor az erősebbik megöli a gyengébbiket.


Az álladó tükörrel, vagy a fajtárs állandó látványával az a gond, hogy agyon stresszeli a halat.

Néha lehet neki tükrözni, az inger gazdagabb környezet, és a megfelelő hormon termelés miatt.

Ha viszont állandóan jelen van egy másik hím, (még ha az csak tükörkép is) és egyikük sem győzhet, akkor ez a halálos harcra való állandó készültség halálra stresszeli.


Vagy ha nem a stresszbe magába hal bele, akkor valami betegségbe.

Mivel a stressz kiiktatja az immunrendszerét, gyakorlatilag mindennel szemben teljesen védtelenné válik.

Kórokozókból pedig állandó jelenlét van minden akváriumban, ez rendben is van egy bizonyos szintig, ugyanúgy, ahogy rendesen a természetben is, mi is körbe vagyunk véve minimális számú kórokozóval, ezek ellen minden élőlényt az immunrendszere véd meg.


Ha ez nincs, jön egy általános gyengeség, hám problémák, gombák, paraziták, majd baktériumok, vírusok.

2015. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Befejezhetnéd a hisztériát, mert előbb fogsz agyvérzést kapni mint a halam. A válaszoddal magával nincs probléma, viszont a provokálást nem én kezdtem, úgyhogy köszönöm a részvételt.
2015. máj. 17. 19:04
 15/16 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok, valahogy visszatévedtem ide... Kérdező úgy látom megtalált valami buzgó állatvédő aki éppen nagyon unatkozott. :D Talán ő is megtalálhatná a tükörképét és veszekedhetne azzal ahelyett, hogy itt pattog... XDDD
2015. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ahogy mondod :D
2015. máj. 23. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!