Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyári szett világításának...

Gyári szett világításának tuningolása így?

Figyelt kérdés
arra gondoltam, hogy több csövet beteszek a műanyag tetőbe, de nem feltétlenül mindet hosszában, hanem keresztben is. Ez gondot okozna?
2015. máj. 19. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Fénycsöveknél több dologra kell figyelni, egyrészt van a lumen, fényerő. Az akvárium 1 literére ha 20 lumen jut akkor az gyenge fény, 30-tól közepes, 40-től erős, 50 felé intenzív fényről beszélünk.

Fénycsöveknél minél rövidebb annál rosszabb az 1 watt felvett áramra jutó fényerő érték, egy rövid fénycsőnél 60lumen/watt körül van, a hosszabbaknál 70 lumen/liter körül, tehát jobb a fényhasznosítás hosszabb fénycsőnél.


Figyelni kell a magasságra is, magas akváriumnál jobb a t5, mivel azonos hosszban 50%-al erősebb a fénye mint a t8-nak. Alacsony akváriumnál viszont a t8 jobb, kisebb az algásodás esélye.

Nem mindegy az előtétek száma, a foglalatok sem olcsók, jobb ha minél kevesebb fénycső van, könnyebb a vezetékezés is.


Én így szoktam: [link]


ez a "hivatalos" mérce: 0,2 Watt/liter igen gyenge fény

0,3 Watt/liter gyenge fény

0,5 Watt/liter közepes fény

0,75 Watt/liter erős fény

1 Watt/liter Intenzív fény


Én azért szoktam figyelni a fénycsövek leadott lumen értékére, inkább hosszabb üveget rendelek, hosszabb fénycsöveket szerelek be.

2015. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként a fénycsöveknél azért jobb a hosszabb leadott fényereje, mert a fénycsövek eleje, vége, gyengébben világit, és ez a gyengébben világító rész a hosszabb -rövidebb fénycsőnél egyforma.


Röviden, hosszában takarékosabb, szerelés szempontjából olcsóbb, tehát jobb.

2015. máj. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer csináltam a 80cm hosszú akváriumom tetejére egy tetőt, amibe 60cm-s csövekből tettem 6-ot egymás mellé.


Nem voltak elég hosszúak a csövek, a jobb szélén maradt vagy 15 centi üres rész, és oda még keresztbe betettem egy 20 Wattos kompakt izzót, ilyet:

[link]


Az izzónak nem okozott gondot a pára, mert a tetőnek nem volt hátulja. Hátul kiszállt a pára, tettem bele egy ventillátort, ami fújta ki belőle a meleg levegőt.

Így nem párásodott a tető belseje, és nem is melegítette az akváriumot a sok lámpa.

2015. máj. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!