Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek is gyalázatos a...

Szerintetek is gyalázatos a Tropicarium?

Figyelt kérdés

Kb 10 éve voltam ott legutóbb, akkor a korallok hiányát, az akváriumok összecsapottságát, kevés növényt, beteg halakat azzal indokolta még apám, hogy nemrég nyitottak, még "nem állt be"

Nos barátnőmmel ma elmentünk megnézni, gondoltam egy élmény lesz, mert 10 év alatt már csak "beállt" a sok akvárium, és nagyot csalódtam. Össze van csapva az egész.

Borzalmas.


2015. máj. 23. 22:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A gyerekek biztosan élvezik, de nekem akvarista szempontból gyalázat volt.
2015. máj. 23. 22:44
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Az nem lehet, hogy nem szakbarbar akvaristaknak, hanem a nagykozonsegnek epitettek? Szerinted a celkozonseg mennyire ertekelne a szep, szabalyszeru, akvarista-fetisiszta tartalyokat, amiben nem laszanak a halak...?
2015. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán értelek. Itt nem akvarista fetisizmusról van szó, hanem egyszerűen arról, hogy pl adott élőhelyeket élethűen alakítsanak ki, vagy ha már 2500 forintot elkérnek egy felnőtt belépőért, legyenek korallok a nagy medencében is pl. A szivárványos pisztrángok nagy része is beteg pl. A legtöbb medencében pedig vagy alig van növény, vagy ugyanazokat a növényeket teszik sorra az összes édesvizi hal mellé.

Egy egy komolyabb hobbiakvarista közepes akváriumai is szebbek, mint amiket ma láttam. Már bocsi.

2015. máj. 23. 22:59
 4/13 A kérdező kommentje:
A leg igénytelenebb növények voltak pl a nagy édesvízi medencékbe berakva, pedig meg lehetett volna őket csinálni úgy, hogy tényleg élmény legyen. persze a gyerekeket a nagy halak érdeklik, az tény. De arra nem gondolnak, hogy nem csak gyerekek járnak oda?
2015. máj. 23. 23:00
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Intézményeknél, nagyobb cégeknél, pályázat van, meg van ki csinálhat, mit, mikor stb


Ha te veszel egy polcot, hazaviszed, felcsavarozod, kész.

Cégnél, engedélyezik, tervező, generál kivitelező, alvállalkozó, munkás, majd a 7 számjegyű számla.

Egy országos mezőgazdasági cégnél felszereltek egy kültéri lámpát, beltérre, egy hangárba, nekem adták oda a számlát, hogy adjam át.

Művelet: létra, fölvisz, két csavar, bedug.

A számlán még olyan is volt, hogy érintésvédelmi felülvizsgálat díjjá, generál kivitelező ellenőrzési dijja stb


Van nálunk egy srác, hivatásos búvár, államnak is dolgozik, ha jól rémlik 35.000ft/óra/ fő a díjazásuk, ketten mennek, főleg vízi balesetekhez.


Tehát a cégeknél nem olyan egyszerű ez.......

2015. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk igen. Igaz.
2015. máj. 23. 23:52
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Meg mondjuk az is igaz, hogy te csak a hibakat latod benne, mert szakbarbar vagy.


En meg a gyerekeket, aki itt latnak tropusi halakat, capat, rajat, mindenfele tengeri herkentyut kozelrol.


Nem kell 'tokeletesnek' lennie, hogy a vajtszemu akvarista is maga ala elvezzen tole, eleg ha szorakoztato a nagykozonsegnek, es mellesleg eletben maradnak benne a lakoi. Ha a kifinomult, elit, tizmillios viztartalyok az eleted, ne jarj a tropicariumba, hanem menj akvarista-talalkozora a tobbi szakbarbar koze.

2015. máj. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A Tropicariumban 5-6 éve voltam. Gyenge eresztés volt szerintem is. Nem érte meg kifizetni a beugrót.


Egyik télen kaptunk két vonatjegyet ajándékba, hogy menjünk ki Bécsbe a Karácsonyi vásárra. Kimentünk, körülnéztünk, de nem volt semmi érdekes, ezért elsétáltunk a "Haus des meeres" nevű, akváriumos házba. A beugró nem volt sok, pár euró, nemtudom pontosan, de annyit lazán megért, mert bent rengeteg állat volt.

Olyan óriási hüllők is voltak, meg a halak is akkorák voltak, hogy én nem is tudtam hogy akkorára képesek nőni.

Elkezdtem kamerázni, de ebből nem jön le úgy a valóság, és a méretek, sajnos:

https://www.youtube.com/watch?v=6Uf8c0sv2QU

https://www.youtube.com/watch?v=q67_2MlhDQ0

Van még Part1, Part2, Part5 is, csak azt nem linkeltem.

Órákon át sétáltunk bent. Sok emelet van, magas épület és a legtetején is bazi nagy akvárium, rájákkal. Nagyon jó élmény volt nekem.

2015. máj. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En azon akadtam ki hogy tele van munovennyel.
2015. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez a szakbarbáros válaszoló tök beteg.
2015. máj. 24. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!