Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ékfoltos razbóra színének...

Ékfoltos razbóra színének változása? (Többi lent)

Figyelt kérdés

2 darab ékfoltos razbórámnak a fekete foltja elhalványult vagyis inkább szürkés már mint fekete. Ez mitől lehet ?

Olvastam hogy ha hideg a víz attól lehet de a víz 26 fokos.



2015. máj. 27. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
fehér aljzat,stressz
2015. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg hal "mattul" ha ez reggel van, amikor kapcsolod a lámpát akkor normális jelenség, ha késő délután van akkor is belefér.


Ha pl vilgitás felkapcsolása után van akkor sok oka lehet, stressz, nitrogénvegyületek, rossz minőségű kaja, nem megfelelő berendezés, hőfok, de lehet példa éjszakai életmódot folytató hal is ami cseszegeti őket este, betegség, mérgezés előjele is lehet.

2015. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyenlőre megfigyelem őket mert nem látom betegség jeleit és más problémát sem. Remélem semmi bajuk nem lesz.
2015. máj. 27. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Írj részleteket az akváriumról, gondozásról, akkor lehet mondani többet, akár a konkrét okot, abból, hogy 26 c.fok a víz semmi nem derül ki.


Itt egy mankó, hogy mi az amit szoktak kérdezni problémáknál: [link]

2015. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pl ha csak az a 2 db van, az már ok.
2015. máj. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
72 literes az akvárium, eheim pickup 2010 szűrő es egy 75w-os fűtő. Sajnos a fenycso 15w-os, most szeretnék nagyobbat venni. 6 db ékfoltos razbóra, 4db platti(1hìm es 3 nősteny) es 1 algazó van az aksiban.6db növény es vilagosabb szìnű aljzat. Hetente 20%-os vizcseret csinálok állott vizzel es talajporszívózassal.
2015. máj. 27. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem írtad menyi idős az akva, ha túl friss, még éretlen a biológia akkor lehet ammónia, vagy nitrit mérgezés.

Ha régebbi, pl 6 hónapos vagy idősebb, akkor lehet nitrát mérgezés, de ez a növényzet növekedésén múlik, hibádzik 10% vízcseréd, ha fejlődnek a növények akkor nem gond, mivel veszik ki a vízből a nitrátot, ha viszont nem nőnek a növények akkor ajánlott 30%heti vízcsere.

Lehet a világos ajzat, és az anci is ludas, mivel este csesztetheti a halakat, ezért ajánlott 100 liter fölött tartani, nagyobb a felület amin közlekedik, ritkán úszik, valamin közlekedik, ajzat, üvegek, tereptárgyak, viszont a halakat is mustrálja este.


Fénycsőből erősebbet nem tudsz venni, 15 watt az 15 watt, átlag 900 lumen, ehhez van az elektronika, bővíteni, bővíttetni lehet villanyszerelővel, mondjuk 2 db fénycső lesz vagy komplett új armatúra.

2015. máj. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Előfordulhat, hogy semmi különösebb oka nincs a fakulásnak, nálam is volt ilyen, főleg az amúgy is kicsit fakóbb nőstényeknél. Mint ahogy írták sok dolog közrejátszhat még akkor is ha amúgy rendben van az akvárium. Minden esetre megemlítenék én is pár dolgot, szeretik a dús növényzetet de a szabad úszótér is fontos érdemes az akvárium elejére, közepére alacsonyabb növényeket ültetni, hátra dúsat és magasabbakat. Nem kedvelik az erős fényt ezért a felszínre hajló, vagy azon úszó növények is jól jönnek, csakúgy mint a sötétebb talaj. Én anno lágyított enyhén savanyú tőzeggel, csersavporral, égertobozzal színezett sötétebb vízben tartottam őket, persze nem kizárólag miattuk volt ilyen. Csak azért említem mert le is ikráztak, valószínűleg jól érezték magukat. Viszont a talaj nálam is kicsit világosabb volt, bár nem sok látszott belőle. Mindezek ellenére párszor előfordult, hogy fakóbbak lettek mint már említettem az elején. Az egyik akvaristatársamnál sima csapvízben is jól elvoltak hasonló körülmények között, mármint a víz kivételével.:D Én is azt mondom, hogy azon a 10-liter vízen ne múljon és lehetőség szerint dúsíts a növényzeten is ha meglesz majd az erősebb világítás. Ne feledkezz meg az árnyékadó növényekről sem.
2015. máj. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat nagyon hasznosak.1-2 növényt tudsz ajánlani amit érdemes bele venni ?
2015. máj. 28. 08:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a magasabb fajta 72 literesed van, azok vannak 15 watt fénnyel, nem 35 cm magas, hanem több.

Ennyi fényhez alacsony fényigényű növényeket tudsz választani, azokból is a hosszukat inkább, alájuk mehet árnyéktűrő bokros növény.

A kocsány nélküli ambuliát merem ajánlani, az alsó levelek nem lesznek szépek, főleg metszés után barnulhatnak, minél följebb kell metszeni, a fénycsövek alatt.

Alacsony fényigényű növényeket találsz itt: [link]


Vagy itt: [link]


A felszínen úszóknak természetesen elég a fényed, én mint írtam a hosszabb növényekre gondolnék, amik felérnek a felszínre, pl a hólyagos vízikehely öreg, nagy leveleit tőből le lehet vágni, igy akár 30 liter nanoba befér.

Fénycső bővítés az ilyen: [link]

2015. máj. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!