Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok a Bettához (sziámi...

Tudnátok a Bettához (sziámi harcoshal) hasonló igénytelen halakat mondani?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan érdekelne, ami nem igényel keringetést, tehát álló vízben is jól érzi magát. Esetleg kicsit "közösségibb", mint a betta, tehát lehetne belőle többet tartani.

2015. máj. 29. 12:44
 1/7 anonim válasza:
100%
Minden akváriumba kell keringetés, szürő.. szerezz be egy belső szürőt, max 3000 forint egy szivacsos.. mekkora az akváriumod? ha van szürőd tarthatsz esetleg guppykat..
2015. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A betta nem igénytelen. Ha nincs keringetése, majd megdöglik. Gondolom nem rég óta van nálad.
2015. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rá büszke, de 3 betta életébe került mire rájöttem, hogy bizony nekik is kell szűrés. Úgyhogy nemigen találsz olyan halat aminek ez nem fog kelleni.

Én most tavi halakat tartok aksiban, és azokon is látom, hogy jó, hogy ott van az a szűrő/levegőztető.

2015. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igénytelen hal nincs.

Csak igénytelen hal tartó.


A Bettával jól átb-tak, természetesen igényli a szűrést, (nincs olyan, ami nem) az meg együtt jár keringetéssel.

2015. máj. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán működik a keringés nélküli akvárium, ma már olcsón elérhetőek a növények, még a leggyengébb minőségű növénytáp is sokkal fejlettebb mint a régiek, tehát nem olyan bonyolult a növénytartás. A növények is terhelik a vizet, főleg az oxigén fogyasztás jelentős éjszaka.

Oxigén beoldás mindennek kell, halak, növények, baktériumok, a szűrés tisztán, fizikai szennyeződés mentesen tartja a vizet, plusz a szűrőanyag megtelepedési lehetőséget nyújt a baktériumoknak.


A Magyar honatyák felismerték a szűrés jelentőségét, állattartási törvényben benne van.


"16)

B. Halak

3. Az akváriumot olyan mennyiségű és minőségű szűrőberendezéssel kell működtetni, mely tartósan biztosítani képes a halak számára megfelelő életfeltételek kialakításához szükséges vízparamétereket."


Nincs már ennyi liter, megy annyi liter víz szűrő nélkül mint régen, szűrő nélkül állatkínzás van és pont.

2015. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát eddig is mindenhol ezt olvastam, hogy a keringetés így meg úgy szükséges.

aztán a kisállatboltban (ahol vázákba voltak tartva) kiválasztottam a bettámat, ami már fél éve köszöni, nagyon jól meg van nálam keringetés nélkül :D

2015. jún. 1. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Az én bettáim is nagyon jól megvoltak az első évben(!) is, ne aggódj. A gondok később jöttek. Egy betta ha jól van tartva, az 5 évet is megélheti, az enyémeknél a legidősebb 2 évesen pusztult el.

2015. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!