Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Haldoklik a sziámim, túléli?

Haldoklik a sziámim, túléli?

Figyelt kérdés

Na a kérdés egy picit félreérthetőre sikeredett, de január-február környékén kaptam rengeteg új halat az akváriumomba, köztük a sziámimat is , ami hím. Drágább volt a hímnek az ára, mert valami különleges meg eredeti blabla, lényeg h alul is van egy hosszú uszonya, középen is, meg persze felül.Valahogy így néz ki:

[link]

Szóval, lényeg a lényeg. Akváriumom 55l-es, minden van benne, szűrőtől elkezdve mindenig, tiszta nagyon a víz, vannak élő növények, van jó sok búvóhely. Észrevettem hogy mostanába a sziámi igen nyugodt, alig mozog, főként a szűrőnél szokott csak mozdulatlanul lenni, vagy pedig lent az akváriumnak a sarkába elfekszik. Utána pedig már az a helyzet jött, hogy ugye a bal uszonya teljesen eltűnt. Csak egy ilyen nagyon pici kis uszony volt ott, valószínűnek tartom h leharapta neki valaki. És ezután csak féloldalasan tudott menni, és mégjobban volt az a helyzet hogy meg se mozdul, néhol szürkébb lett a színe. Ez után már több helyen is sérült volt a hal, aztán tegnap este jött a végítélet. Kifehéredett a buksija (csak a buksija, semmi más) de úgy, hogy nulla pikkely. Szerintem azt is leharapták vagy nem tudom, mert tegnap igen harapdosta/csípdeste a nőstény sziámi, egyfolytába követte és bántalmazta. Ez után öntöttem gyógyszert az akváriumba, ilyen kék folyadékot. És utána jöttem rá hogy nem így kellett volna, fogtam a sziámit, átraktam egy 20l-es kisakváriumba. Egyedül van ott, csak talaj van, semmi más, oda öntöttem még abból a gyógyszerből amit parakillnek hívnak, de másra is jó, nem pedig csak a darakórra, hanem másra is mert a dobozon felvannak sorolva hogy miket javít blabla (uszonyhiba, stb.) és most ott fekszik egy 20l-es akváriumba, magányosan, mozdulatlan, féloldalasan fekszik, buksija fehér, egyik uszonya nincsen meg.. adtam kaját neki de nem nagyon tud feljönni, inkább lent marad mozdulatlanul, ami kaja a szájához ér, azt gyorsan beszippantja. Akkor tudom rávenni hogy mozogjon hogy megpöccintem néha az akváriumot, de erősen kell mert nem nagyon érdekli a téma. Azért akarom h ne ott feküdjön, mert jöjjön fel a felszínre néha levegőzni, de ez sikerül is mert amikor megpöccintem, akkor feljön a felszínre, és utána elmerül, és lefekszik féloldalasan, vagy az üvegnek nekidőlve. Na srácok, lényeg a lényeg, mennyi az esélye hogy ez a kicsike túlélje? Nagyon szeretem, őt szerettem a legeslegjobban az összes halam közül és nem akarom hogy elmenjen. Ötletek?



2015. máj. 2. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A haldoklást nem lehet túlélni.
2015. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Sok mindent már nem nagyon tehetsz érte, esetleg csökkentsd a vízmagasságot, hogy könnyebben feltudjon jönni levegőért, ha van légpumpád levegőztess is és ne etesd egy darabig. A pár centire leengedett vizet sűrűbben kell cserélni és arányosan adagold a gyógyszert is a cserevízhez. Tartsd 28 fokon és fedd le az akváriumot. Ha rosszabbodik az állapota, ill ha nincs javulás rövid időn belül tedd jégkockákkal hűtött hideg vízbe, ez hamar végez vele. Nem baj, hogy tettél gyógyszert az akváriumba is, nem hinném, hogy bántották, ez inkább uszonyrothadásnak tűnik. Sajnálom, nem hiszem, hogy ebben a stádiumban még gyógyítható lenne. Amikor lefeküdt a talajra, ill a szűrőhöz bújt akkor még sikeres lehetett volna.
2015. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

amiben tartottad hetente cserélj 10% vagy 20% vizet

milyen halak vannak/voltak mellette?

a halak telepítése előtt ment üresen az akvárium?

de amúgy sem élnek általában túl sokáig, nekem eddig a legidősebb 4 évet és 5 hónapot élt átlagosan pedig 2-3 évet élnek

2015. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most egy kisakváriumban van, de sajnos adtam neki már sok kaját. Mikor a talajon feküdt féloldalasan, akkor kaptam el pont :). Még mindig él, már lassan 3 napja van ez hogy féloldalasan fekszik és nem csinál semmit csak lélegzik meg néha feljön. Buborékoztató egész nap megy neki. Ahogy most látom néhány seb már nem annyira vakító fehér mint amikor kiszedtem onnan. Tehát pár napja már külön van. Sima közönséges halakkal volt együtttartva (ezalatt értek guppit, black mollyt, szifót, neonhalakat, meg néhány algaevő, meg ferdén úszó lazacok.) Szerintetek?
2015. máj. 3. 20:04
 5/11 anonim ***** válasza:

a molli és a xiifó elég csipkelődős tud lenni és akár tenyérnyiek is lehetek ha jól vannak tartva ekkorába nem tenném őket, a legtöbb algaevőnek is kicsi 55 liter pont mint a legtöbb fejenálló lazacnak amikből ha kevesen vannak akkor csipkelődősek lesznek

egy ismerősöm elkövette azt a hibát hogy xifókat tett nőstény betta mellé 112 literbe, a xifók kitépték az egyik szemét és a fejéről is leszedte a bőrt, ez nemrég történt azóta a betta nálam van tudok képet feltenni róla hogy mit műveltek vele bár már az úszói visszanőttek csak a szeme hiányzik

2015. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
Az uszonyrothadáshoz aquafuránt kellene adni a parakil mellé, ha viszont azok a fehér foltok penészgombák akkor jobb volna a dezinfekt. Most én is elbizonytalanodtam, mert bizony úgy ahogy a kolléga írta 55-liter szűk ezeknek az amúgy is kissé csipkelődős halaknak és akár ők is okozhatták a sérüléseket. Elképzelhető, hogy mégsem úszórothadás, ami(jellegzetes betta betegség) akkor a kifehéredés minden bizonnyal másodlagos gombafertőzés. Ha te nem tudod konkrétan megmondani, hogy bántották e vagy nem akkor nehéz lesz a döntés. Talán nézz meg egy-két képet az uszonyrothadásban szenvedő halakról, hátha be tudod azonosítani. Köztes megoldásként a SERA baktopurt ajánlanám, ez egy kicsit drága de neked a legkisebb kiszerelés is elég. Önmagában használd, az-az csinálj részleges vízcserét a használata előtt, ha nem gond a pénz akkor ectoburral kombinálhatod. Sok sikert.
2015. máj. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szegénykét most húztam le a vécén :'( nagyon imádtam azt a kis sziámit, és igen szerintem uszonyrothadása volt, viszont a penészgomba kilőve. Gondolkoztam rajta hogy minek ide hal, kiveszem az összeset, és csak neonhal és egy új sziámi és nőstény sziámi lesz benne. Jó ez így, mit gondoltok?
2015. máj. 4. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:

a neon csapathal, inkább tarts meggyhasú sügereket, ők is szeretni való kis jószágok és folyton szaporodnak, nálam éppen most terelgetik 50-60 fős egy hetes ivadékcsapatukat

55 liter elég egy párnak, van albínó,super red,yellow és sima is nekem mindegyik színből van ha érdekel milyenek rakok fel képet

vagy esetleg nano halakat tarts belőlük is van sok szép pl törpe gömbhal elfér 55 literben és ha jól vannak tartva akár szaporodnak is [link] vagy esetleg ikrázó fogaspontyokat ez itt lent csak példa, sok fajuk van [link]


arra figyelj hogy ne legyen festett a talaj sem pedig hófehér mert ez sok halfajt zavar, pl a neon a sötét talajt kedveli ami lehet pl bazalt de bazaltra nem lehet páncélos harcsákat tenni, majd írd meg milyen faj mellett döntesz és segítek ha kell

2015. máj. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! mindenkit felpontoztam
2015. máj. 6. 20:33
 10/11 anonim válasza:
Nem kotkedni akarok, de azt irod, hogy szeretted a halad, de annyival tisztelted meg, hogy lehuztad a wc-n?Ha mar szeretetrol beszelsz akkor meg kellett volna adni a tiszteletet es el kellett volna temetned.De mondd, hogy nincs igazam.
2015. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!