Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menyi halat tehetek egy 112...

Menyi halat tehetek egy 112 literes akváriumba ezzel a szűréssel?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 112 literes akvárium szettet, ehhez eredetileg egy ilyen szűrőt adtak: Aqua szut T-head 550. De ahogy utána olvasgattam, rájöttem, hogy ez a szűrés nem lesz elég, ezért azt gondoltam ki, hogy mellé teszem a 45 literes akváriumomból maradt aquel fan mini plusz szűrőt. Ezzel mennyi halat tehetnék az akváriumba? Alapvetően 3 féle kicsi csapathalat szeretnék bele tenni RC garnélákkal, de félek, a harmadik csapat már nem férne el. A halak: ékfoltos razbóra, amanda lazac, rizsponty. Légyszi írjátok meg, hogy mennyi halat tennétek bele, és milyen arányban.

#liter #red cherry #amanda lazac #ékfoltos razbóra #rizsponty #Aqua szut T-head 550 #aquel fan mini plusz
2015. jún. 6. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel az amanda lazac egészen kicsi, és a másik két faj sem nagy, szerintem 8-8 mehetne bele mindháromból. Egy ekkora akvárium elbír 3 fajt. (Bár lehet, hogy 2 nagyobb rajjal jobban jársz, ez egyéni megítélés kérdése is.) A szettes szűrők is gyengék, a mini plus sem sok mindenre elég, lehet, hogy kellene hozzá vagy egy "rendes" szűrő, vagy egy kiegészítő szűrő a mini plus helyett, attól függetlenül, hogy végül mennyit telepítesz. Ekkora akváriumot úgyis több ütemben érdemes telepíteni, majd látni fogod, ez a szűrőpáros mit bír el.
2015. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, várok további véleményeket is.
2015. jún. 6. 14:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Én két csapathalnál többet nem tartanék. Inkább nagyobb számban, de kevesebb fajtát. Nekem 140 literben van 10 serpám és 10 neonom. Kettő csapathal mellé esetleg fenéklakó csapatot képzelnék el, pl páncélos törpeharikat. (de ne a fátyolos farkúakat, mert a serpákat provokálja.)
2015. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig a leg gyengébb láncszemet kell alapul venni, azok itt a jó körülmények között gyorsan szaporodó garnélák, nyílt szivacsú szűrő kell, hogy ne szívja be őket a szűrő. Én tetra mint granulált tápot adok nekik, most csapott kávéskanállal kapnak, 7 garnélával kezdtem, most vannak 70-en, szerintem 100 ig mehet simán a 75 literes.


Feleségemnek sok barátnője van, nekem is van sok barát, a kutya rá nem nézett a halakra, mindenki moha, garnéla moha, a halakat volt nem is egy aki észre sem vette, pedig van 10 kék neon.


Én 100 garnélával számolnék, ehhez 5-6 garnéla elég, és 1-1,5 év mulva stabilizálódik a létszám, 4-5 generáció lesz, amiből az idősek már hullanak, de nem lehet észrevenni, az elhullottak olyanok mint a vedlés, esznek azok is azért, így terhelik a vizet, nem tennék 15 nano halnál többet melléjük.


Dekornak moha, garnélákkal növekszik gyorsan, mivel egész nap pucolják, tisztán tartják.

2015. jún. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Röviden, szerintem bármelyik neocaridina fajt választod, akár a neocaridina heteropoda (red cherry) erősen bele kell kalkulálni a szaporulatot, 112 literesbe 100 ig mehet nyugodtan, ez kb egy csapott kávéskanál apró szemcsés granulált táp. Nálam tetra mint mini, van 10 neon is, 4 évesek, ha elpusztulnak nem veszek halat a garnélásba, én is sokat ülök előtte, és láthatatlanok a halak, feleslegesen vannak az akvában, pár fa és belakják a garnélák, a nitrátjuk elég a növényeknek, mellé egy káliumos és lehet dzsungelt csinálni.
2015. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel ékfoltos razbóra az tuti lesz az akváriumban, úgy olvastam azok elég nagyok (relatíve), hogy megegyék a garni szaporulat egy részét. Vagy ez nem így van? Ettől függetlenül megfogadom a 2. válaszoló tanácsát, és egyenlőre lesz benne 8 ékfoltos razbóra, plusz 8 rizsponty, és majd meglátjuk, lesz-e mellettük garnéla szaporulat. Az akváriumot amúgy tervezem sűrűn növénnyel tele ültetni (de marad kiúszótér), ami miatt eleve kevesebb víz lesz az akváriumban, úgyhogy jó lesz ez így. Legfeljebb ha úgy érzem, bírja a szűrő, egy picit megemelem a 2 csapat számát számát.
2015. jún. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!