Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 literes akváriumban 2...

10 literes akváriumban 2 darab 5 centis aranyha. A hely hiánya miatt haltak meg?

Figyelt kérdés

Nem vagyok halas nem is szeretem őket, de ahol dolgozom most lettek ezek a halak, az egyik valami gülü szemű a másik ilyen fátyolos farkú.


Múlt hét vasárnap jött az első két hal, szerdára mind a kettő elpusztult. Ráadásul fura tej színű volt a vizük.


Mivel aznap vettek két másik halat, én kipucoltam az akváriumot, leforráztam a köveket, meg alaposan kimostam mindent. S lehűtött forralt vizet tettem be. Azóta kristálytiszta a víz, az új halak elvannak, de senki nem törődik velük. Ma is nézték, hogy az egyik a köveken fekszik s alig mozdul. Éhes volt szegény, mert kaja után megint úszik.


Van az akváriumban beépített levegőztető vagy mi, ami forgatja a vizet, meg fény is van, és valami élő vízi növény. Amiket itt olvastam, nekem az jött le, hogy kicsi nekik a hely. Vagy nem?


2015. jún. 8. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire szarnak bele akkor inkább beszéld meg a főnökkel vidd haza és vegyél a munkahelyednek valami nyomtatott festményt.
2015. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
De. 10 liter borzasztó kevés, ráadásul törvény tiltja hogy halat tartsatok 30 liternél kisebb akváriumban. Kéne nekik legalább 150 liter. 30 literben nano halakat lehet tartani amik kb 2 centisek, vagy egyetlen bettát (az népszerű mert elég tetszetős, csak nem lehet más hallal tartani mert harcias).
2015. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Itt nincs ilyen törvény, a kör akvárium is kapható, használható (Hollandia).


Nekem meg nem kellenek szegények, én az aktívabb állatokat szeretem, nekem a hal túl sok macera ahhoz képest, hogy csak van. De attól függetlenül sajnálom őket. Magamhoz vettem a kajájukat, mert így biztos nem lesz bele szórva mind, meg rendszeresen etetve lesznek legalább...

2015. jún. 8. 14:59
 4/18 tabaki ***** válasza:
21%
Amíg ilyen kicsik, az a 10 liter nem vészes, de általában érdemes halanként számolni ennyit. Sok mindenféle halakra veszélyes apró élőlény elszaporodásától lehet a víz zavaros, és erre ebben a melegben meg is van az esély. A túl kicsi akvárium inkább itt bosszulja meg magát: A kis vízmennyiség működése kontrollálhatatlan. A folyamatok nem tudnak egyensúlyba kerülni, ezért állandó mesterséges beavatkozásra van szükség, és kis változások is katasztrofális következményekre vezethetnek. Szerintem a tíz literes méretbe eleve bele van kódolva az időnkénti halpusztulás, minden olyan gyorsan zajlik le, hogy amire észreveszed, hogy valami nem stimmel, már megette a fene az egészet.
2015. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

te jó ég...

mondd meg annak a baromnak aki vette hogy inkább garnélákat tegyen bele.

2015. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
kijavítom, állatot de még növényt sem adnék a kezébe, tartson téglát!
2015. jún. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

eteEgy kutyát már megmentettem innen. Vették, hogy legyen, én gondoztam, aztán haza küldtem Magyarországra anyukámhoz és a másik kutyámhoz.


Volt már itt más állat is dísznek, pár hónapon héten belül meghaltak.


De köszönöm mindenki válaszát, hogy megerősítetteetek abban, hogy nincsenek jól a halak. De ha kipusztulnak vesznek másikat, mert olcsó. Ezt a főnök mondta. Jól néznek ki, könnyen pótolhatóak és igénytelenek :(

2015. jún. 8. 15:42
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem valami terrierféle volt az a kutya? Gyanúsan ismerős a stílusod.


"Jól néznek ki, könnyen pótolhatóak és igénytelenek :("

Igénytelen hal márpedig nincs, csak igénytelen haltartó. Az aranyhal meg kifejezetten a macerásabb halak közé tartozik, ugyanis a kisebbje, azaz az osztott farkúak is 15-20 centisre nőnek.

Elrettentésnek itt van egy majdnem kifejlett példány ideiglenesen egy 30 literes akvába rakva: [link]


10 literbe tök mindegy, hogy mit raknak, úgyis kidöglik. Ha van szűrő, egy ilyen pici akvárium annyira instabil, hogy bármikor, bármitől felborulhat a biológiai egyensúlya.

30 literben, szűrővel, fűtővel, tetővel, sok élő/selyem növénnyel már elél egy betta - ha esetleg a kedves főnök megunná a halgyilkolást.

Szakirodalom fellelhető itt: [link] és itt: [link] fajokról és igényeikről itt: [link] és itt [link] tudsz tájékozódni.

Ha angolul is kell: [link] lebutított verzió [link] fajokról: [link] meg egy fórum: [link]

2015. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 tabaki ***** válasza:

„De ha kipusztulnak, vesznek másikat, mert olcsó.”

Sajátos a főnököd csapatépítési stratégiája, gondolom, valami multis továbbképzésen tanulta...

2015. jún. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen én vagyok a terrieres :) azóta volt egy kismacska is, aki szintén meghalt..


A főnököm egy családapa, a gyerekei dadája vagyok. És mindenki úgy van, hogy de csak állat...mindegy, inkább nem minősítem ezt a felvilágosult nyugati gondolkodásmódot.

2015. jún. 8. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!