Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Írnátok nekem csigaevőkről?...

Írnátok nekem csigaevőkről? Pl. :Viselkedése, mennyi hely kell neki (hány L-es aksi), békés-durva, mit eszik, ha nincsen csiga akkor éhenpusztulna, hány darab kell belőle, csapat hal?

Figyelt kérdés
90L-es az aksim!Nincsen túlzsúfolva!
2011. máj. 24. 20:04
1 2
 1/13 gfero ***** válasza:
vegyél inkább csigaevő csigát kb.10 db-ot
2011. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tisztelt gfero te látod ennek az értelmét?Ha nem kell nekem csiga akkor kiirtom az egyik csigafajt és lesz egy másik fajta csiga!Azért kéne nekem csigaevő mert a növényeket akarom védeni!
2011. máj. 24. 20:36
 3/13 gfero ***** válasza:
én értem miről beszélsz de a csigaevő halaknak nagyobb akvárium kell és a csigák az egészséges növényt nem eszik meg és nem is bántják.csigaevő csigák nem hermafroditák szaporodásukhoz kell nőstény és hím is tehát nem tud erősen elszaporodni és a halak is megeszik a kicsiket ha megszülnek.
2011. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a Botia-k nem túl szaporák, ezért nem mindig lehet kapni őket. Viszonylag nagy testűek, és min. 4-6 fős csapat kell belőlük.

Ami kisebb testű, a csigákat is eszi, viszonylag gyakori, és elférne nálad, az kb. 4 db. striata. (Botia strista)

2011. máj. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
jah értem!De semmi kép sem raghatok bele csigaevőt?
2011. máj. 24. 20:47
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem hát rendelnék akkor belőlük 4 db-t darabja 800ft!
2011. máj. 24. 20:48
 7/13 A kérdező kommentje:
És az nagy baj lenne hogy előbb vennék 2 db csigaevőt ésa egy 3 hét múlva még kettőt?Mert akarok venni jávaimohát!De úgy akarom a jávai mohát berakni az aksiba hogy csigamentes legyen!
2011. máj. 24. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Am. általában nagyon békések, és a nagyobb területvédőbb fajták is kultúráltan jelölik ki a határaikat, persze ha van elég helyük. A striata meg egyébként se zavar senkit.
2011. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És válaszolnátok a fenti kérdésekre?Jah és a jávai mohát le kell ültetni vagy csak lekötöm damillal?
2011. máj. 24. 20:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, a fene tudja. Azért ez nem olyan, hogy 2+2=4

Mi van, ha valami eldugott résben marad csigapete (valószínű) ami utólag kel ki. A Botiák sem csodatevők, nem sterilizálják az akit, csak kordában tartják a csiga szaporulatot. Idővel persze valószínűleg teljesen eltűnnek majd, de hogy ez mennyi idő, azt így nem lehet megmondani.

2011. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!