Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő haltulajdonosoknak...

Kezdő haltulajdonosoknak milyen halakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyan kéne ami nem túl igényes, de viszonylag látványos. Most lenne először akváriumom, és fogalmam sincs, hogyan kezdjek hozzá. Maga az akvárium 54 literes. Amúgy bármilyen tanácsot elfogadok ilyenekkel kapcsolatban.

2015. jún. 13. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=S2zN_N4GXyc

https://www.youtube.com/watch?v=32juezhKYtI


Halak közül leginkább a guppi ajánlható ilyen kicsi helyre, pl moscow guppi szerintem elég látványos, vagy a simák közt a narancspiros pl, bár ez nyilván ízlés dolga. Vagy platti. Mellé esetleg néhány pandaharcsa.


De ha ez nem elég mutatós, akkor nézd még meg esetleg a gyöngy dániót, vagy a bettát (bár azt egyedül szokták tartani, 54 literben egyetlen hal meg szerintem nem a legérdekesebb).

2015. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

platti, guppi nagyon szép kis mutatós halak.

A legfontosab

2015. jún. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, h ne légy türelmetlen.

2-3 hétig járatnod kell majd a szűrőt halak nélkül, mindennap beszórva egy kis eleséget, h legyen min elszaporodniuk a lebontó baktériumoknak. Növéneket is érdemes vásárolnod, az anubias, jávai moha, gömbmoha megmarad egy fénycső alatt is. A szűrő típusát leírhatnád, de 8 db halnál többet nem javasolnék kezdésnek. 4 platt+ 4 hím guppy. Etetésüknél arra figyelj, h nem szabad túletetni őket, a kezdők sajnos hajlamosak rá, mert a halak nem képesek jól lakni, egy egészséges hal ösztönösen megy a kajára, annyit adj nekik amit pár perc alatt megesznek. Napi 1 szer elég.

Ezt olvasd el, mielőtt bármit is tennél.

[link]

2015. jún. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A szűrő PAT MINI N filter AQUA SZUT. Én nem értek hozzá, sem azt hogy mit jelent.
2015. jún. 13. 18:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Elevenszülőket pont nem ajánlanék egy kezdőnek, mert sok gondod lesz a szaporulattal. Nyilván, megtartani nem lehet, mert ahhoz 1 év múlva már kéne vagy 200 db 54 literes akvárium.

Ezt olvasd el:

[link]

[link]


Utána ezt:

[link]

2015. jún. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi guppival, plattival, és -nem vörös- neonnal kezdtük.
2015. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én ket darab mezguramit ajanlok nagyon jo kis halak es a ketto 54 literben jol el lesz
2015. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!