Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok, mit ajánlotok?...

Kezdő vagyok, mit ajánlotok? A többi lent

Figyelt kérdés
ha van egy 50l-es akim,és van benne 3 black molly(hím),4 guppi(1hím,3nőstény),11 neonhal(asszem nőstények:)

2015. máj. 10. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne a hím guppi kivételével mindet elpasszolni, mert ez így nagyon sok. Ekkora helyre kb. 8 hím guppi mehetne, semmi több. A mollyk 10 centisre nőnek, 100 liter kell nekik, a neonoknak pedig legalább egy méter hosszú akváriumra van szüksége. A nőstény guppik pedig pár hetente szülnének 10-20 kishalat, így hamar túlszaporodnának, ezért ajánlott csak hímeket tartani.


Nem mindegy még a szűrőd típusa és a heti vízcserék mennyisége sem, mivel ezeken is eldől, hogy milyen sürgősen kell megválnod a nem ideillő halaktól.

2015. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az egyik MEGBÍZHATÓ ismerősöm azt mondta,hogy ezek a halak jók lesznek,és csak félévente kell cserélni a vizet!
2015. máj. 10. 17:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet megbízható és nem rossz szándékból mondta, de attól még rosszul tudta, nem így van.
2015. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A black mollyknak tényleg kevés a hely.A neon szerintem határeset.Én is tartottam 54 literben 8 darab neonhalat.Semmi gond nem volt,jól érezték magukat,egészségesek voltak.Viszont a szűrés tényleg fontos.Az meg hogy fél évente elég a vízcsere,biztosan nem lesz jó.Hetente kell vizet cserélned.Szűrés,vízcsere,világítás....nagyon fontos.Ha ezeket nem tartod be,csalódni fogsz,nem gyönyörködni.
2015. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
van világításom,szűrőm,melegítőm,meg lélegeztetőm,vagy mi
2015. máj. 10. 18:17
 6/9 A kérdező kommentje:
és az ismerősömnek már évek óta vannak halai
2015. máj. 10. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:
De mi volt a kérdés? Még akartál volna halat tenni az akváriumba?
2015. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs szat gyantád akkor 1-2 hetente fog kelleni vizet cserélned, vagy különben nitrát mérgezést fognak kapni előbb utóbb a halaid.
2015. máj. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sanyi11111 válasza:

Szerintem az ammónia elobb végez majd velük....

Minden heten de legalabb ket hetente végezzük egy 20 30 százalékos víz cserét.lehet h félreértetted az ismerősöd nem inkabb azt mondta hogy o fel évente atmos mindent es újraindítja az egészet?fontos h lecseréld a vizet csak annyit kell tenni hogy fogsz egy csövet es eleresztesz belőle aztan pótold állott vízzel.(csapvizet hagyd állni 24 órát hogy a klór el távozzon)

2015. máj. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!