Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire nehéz fenntartani,...

Mennyire nehéz fenntartani, üzemeltetni egy tengeri akváriumot?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha szakemberek állítanak össze, üzemelnek be egy tengeri akváriumot, utána mennyire nehéz az "üzemeltetni" ?

2015. jún. 13. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha így akarod csinálni, akkor ennek a történetnek a legnehezebb része az, hogy találj valóban hozzáértő szakembereket.

Biztos vannak, nem vagyok benne ebben a témában, de ha az édesvízi "szak"emberekből indulok ki, bizony 99%-ban csúfos kudarc lenne a vége.


Egyébként szerintem valamivel bonyolultabb a rendszer, meg másabb is, más összefüggések vannak, de összességében nem olyan nehéz.

Pláne, ha tényleg találsz olyanokat, akik elmondják az alapvető tudnivalókat, összefüggéseket, akkor nem lehet gond.

2015. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal érdekesebb saját magad "kitanulni a szakmát", és akkor már nem is érhet csalódás
2015. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: a tengeri akvárium az édesvízihez képest egy tízszeres szorzóval indul, szóval nem ugyanaz kísérletezgetés szempontjából.
2015. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Low tech akváriumot könnyű fenttartani. Nekem 3 tengeri akváriumom és semmi baj nincs velük. Ha nem kispolipú kőkorallosat csinálsz, csak egy egyszerű halasat néhány lágykorallal és anemónával, akkor nem kell nyomelemeket adagolnod. Az akváriumot kell csak jól megtervezni, egy alsó polcos szűrést neki, és akkor elég csak etetni a halakat, meg a virágállatokat. A nyitott akváriumból az elpárolgott vizet alkalmanként pótolni kell, és kéthetente, vagy havonta, kell cserélni egy kis vizet (amit előre bekevertél sóval). Nekem lehabzó nélkül is működnek az akváriumok, de calerpa algákat is tettem bele (mint egy reflugium), mert az jó nitrátszűrő. Az akváriumot nem kell túltelepíteni. Ha csak kevés halat teszel sok vízbe, akkor be tud állni egy olyan egyensúly, hogy nem lesz vele soha semmi gond.
2015. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat !

A szakemberekbe 100%-ban megbízom.

Náluk vásároltam mindent az édesvizi qkváriumhoz, és eddig mindenben tudtak segíteni.

Illetve az üzletben láttam több tengeri akváriumukat is...

2015. jún. 13. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Szakemberekbe megbízni igen költséges mulatság, minden szaki pénzből él. Én inkább a 4#válaszolóban bíznék, és már konkrét tervekkel, elképzeléssel mennék vásárolni, átlag aki így teszi azt kevesebb meglepetés éri, plusz kevesebb pénzből megússza, vagy a szakik díjazását rá tudja költeni az akvájára így az sokkal komolyabb lehet.


Sok boltban megvetetnek olyan dolgokat ami felesleges, vagy lenne jobb megoldás, tudom, mert 5 évig a szakmámba dolgoztam, a munkáltatónak csak az eladás, és a profit számít, minden más mellékes.

2015. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A szakemberekbe 100%-ban megbízom. "


Azt nagyon rosszul teszed (sajnos). Két kezemen meg tudom számolni hány olyan szakember van MOn, akire rá merném bízni a saját akváriumomat akár csak karbantartás szinten. (és ebből max. 2-3 boltos, a többiek hobbisták).


Ha jót akarsz magadnak készülj fel és úgy keress fel kereskedést, hogy pontosan tudod mit akarsz.

2015. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!