Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium algásodás, de miért?

Akvárium algásodás, de miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 54 literes akváriumom egy kubai kék rákkal.

Valami miatt rettentö gyorsan algásodik(barna alga)

Az akvárim elsö és hátsó falán illetve 2 münövényen és 1 díszen.Fura módon a másik 2 növényen és a többi diszen nem látható alga.

Van külsö szüröm hozzá és egy uv-s szürö rászerelve ami elvileg kiöli a vizböl az algát.Pucolásnál mindig levakarom mindenhonnan az algát mégis olyan lesz 1 hét mulva.A lámpa 10 órát megy.

Amit bedobok kaját a rák rögtön megeszi igy a tuletetést is kizártam.

Nagyon hálás lennék valami megoldásért.

Elörre is köszi!


2015. jún. 14. 12:18
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Rendben ezeket kiprobálom.

Utolsó:Igen láttam a pet palackos ötletet jó is de a rák felmászi ka növények tetejére és ugy szabdalja öket:D

Köszönöm szépen mindenkinek a segitséget sokat tanultam,remélem ezekkel megoldodik a probléma!

2015. jún. 15. 18:02
 22/27 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék hogy ezekre a növényekre van külön egy jó hely ahonnan aránylag jó árban belehet öket szerezni?

És ezeknek kell valami táptalaj vagy hasonló?

2015. jún. 15. 18:39
 23/27 anonim ***** válasza:

Az úszó májmoha az ami a képen felül van: [link]

[link]


A hm is el van csak a felszínen úszva, az olyan ami a talajon van: [link]


A criptóknak lehet tenni táptalajt a tál aljába, amennyiben tálban lesz, én beáztatott virágföldet használok, amit fedek sima akvárium talajjal.

2015. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!
2015. jún. 15. 21:26
 25/27 Salx Narval ***** válasza:
Ezeket a növényeket szabdalhatja, eheti kedvére, nem tud kárt tenni bennük, tökéletesek minden szempontból. Mutatós dekoráció lehet még egy maréknyi gyökérre kötözött jávai, vagy karácsonymoha, esetleg pár gömbalga is mehetne. Ezek társaságában egy tő anubias is jól mutatna szerintem. Nagyon jól ellensúlyozzák ezek a sötétzöld színű növények a májmoha és a tüskéshínár élénkzöld színeit. Az anubiast akkor érdemes betenni ha már rendesen beindult a hínár és terjeszkednek a mohák is, különben az algák megtelepedhetnek a levelein.
2015. jún. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Rendben köszi pénteken már megyek és beis szerzem öket.
2015. jún. 16. 12:13
 27/27 A kérdező kommentje:

Kiprobáltam nála a borsót és imádja(:

Adok neki naponta+a táp amiben van a kellQ ásványianyag mennyiség meg hasonló és akk igy változatosabb is az étrendje meg talán kevésbé fogja kivánni a zöldet(:

Remélem

2015. jún. 16. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!