Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettának mennyire jó a fagyasz...

Bettának mennyire jó a fagyasztott vörös szúnyoglárva? Milyen gyakran adhatom neki? Heti 1-2szer? Máskor pedig felváltva fehér szúnyoglárvát és/vagy granulátumot?

Figyelt kérdés
A kereskedésben ezt ajánlották, mert több benne a tápanyag, mint a fehérben, de úgy tudom, hogy ez veszélyesebb a lárvák farkán lévő kitinkampó miatt. Viszont a halacskám nagyon szereti, sokkal élénkebb volt már az első ilyen etetés után is, és azóta is az, de félek, hogy esetleg valami baja lehet tőle.

2015. jún. 15. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, veszélyesebb, bár a betták általában nem túl érzékenyek rá, a kockázat azért megvan.

Ami a tápanyagot illeti, az a tápanyag leginkább zsír, amiből nem jó a túlzás, pláne, hogy ami viszont nagyon is jellemző a bettákra, az az elhízás.


Egyébként van külön betta mix, ebben van mindenféle pici plankton, daphnia, bosmina, krill, talán szúnyoglárva is.


Ha nincs külön mix, akkor is valami ilyen apróságokat válogass össze, ne ilyen pulyka szives sügér eledelt.

2015. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) azért a heti 1-2 alkalom vörös szúnyoglárva még belefér? csak egy késhegynyi adagot kap belőle, viszont évekig elég lenne neki így önmagában is :D de természetesen keresek majd ilyen mixet neki.
2015. jún. 15. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi még elmegy, de ez egyed függő is.

Mint embereknél is, valaki rosszabbul bír valami kaját.

2015. jún. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Heti 1-2 alkalommal nyugodtan adhatod, viszont a vörös szúnyoglárvát érdemes kimosni egy kis szűrőbe téve mert sokszor szennyezett, ezt látni is fogod, ha kiolvadt. Valóban vigyázni kell a betták etetésével mert képesek bezabálni és tényleg hajlamosak az elhízásra. Nagyon régóta etetek vörös szúnyoglárvával is én még nem tapasztaltam egyik halamnál sem bélgyulladást, viszont nagyon koszossal már találkoztam. Csak ezzel etetni nem jó, de ha mással kombinálod akkor mehet. A szívmixel is hasonló a helyzet heti 1-2 alkalommal kevés adható, utána vagy koplalónap, vagy könnyű kevés tápértékű kaja, pl vizibolha.
2015. jún. 16. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább: cyclops, artemia, daphnia, fehér szúnyog, vörös plankton... Ezek szinte mindenhol beszerezhetőek.
2015. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!