Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újból szeretnék kezdeni...

Újból szeretnék kezdeni halazni, de lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

54 literes akváriumomnak 8 hónapja nagy repedés lett az alján 1 éjszaka,tiszta víz volt minden,elázott a bútorja is [amin volt].Előtte darakór ütötte fel a fejét ,10 halból 5 maradt ezek azóta 1 5 literes akváriumban vannak.Tudom h kicsi nekik a hely,ezért raktam be nekik 1 levegőztetöt is ami azóta bent van. 1 plati és 4db 2 cm-es guppi van benne [saját nevelésűek].

A plati és .a 4 guppy meglenne együtt 1 54 literes akiba 1 hím betta és 2 nőstény betta között?illetve valami algázot tudtok ajánlani 54 literre?Úgy tervezem uj akit veszek,de ha lehet akkor megcsináltatnám,meglehet valahogy?És van minden levegőztető,szűrő-levegőztető,és fűtőszál.



2015. jún. 16. 14:13
 1/3 Dioxyde ***** válasza:
Meglehet csinálni az akváriumot vágatsz üveglapot megfelelő méretben veszel ragasztót aztán magadnak összebarkácsolod,de ha nem értesz hozzá lehet jobb újat venni...a betták meg nem jönnének ki egymással ahhoz kicsi az akvárium, hogy 3 db is legyen benne és lehet a guppikat is bántanák.
2015. jún. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen otthon barkácsolni akváriumot, de nem is egyszerű. Vannak üvegesek akik nem vállalják, mert állítólag speciális csiszolás kell a végekre. Miért nem próbálsz meg nagyobb akváriumot? Kéz alól nem túl drágán lehet venni, és a több vízzel kevesebb a gond. Járvány esélye is kisebb, nem beszélve az "alkotói szabadságról"? Én azóta élvezem az akvarisztikát mióta 100 liternél nagyobb akváriumom van! Más világ!
2015. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen meg lehet csináltatni akár törésről, akár ragasztási hibáról van szó. Érdemes több helyen érdeklődni az árát illetően, nehogy többet kérjenek érte mint egy új, vagy használt de épp akváriumért.:D A betta, guppi párosítás nem túl szerencsés és egy ekkora akváriumba 1db hím mehet. A lányokból elvileg lehetne több, de nincs rá garancia, hogy elviselik egymást, vagy igen, vagy nem. Algázóból a törpe szívóharcsa jöhet szóba max 4-5 db. Szerintem 4 szívóharcsa, a guppik és pár azonos nemű platti bőven elég ide, főleg ha a guppik párban vannak.
2015. jún. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!