Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehetne kezdeni a kék...

YourDestiny kérdése:

Mit lehetne kezdeni a kék algával?

Figyelt kérdés
Egy év után az azóta változatlanul működő hal, garnéla- és csigamentes low-tech nanomban váratlanul felbukkant, és immár lassan egy hónapja megy az idegeimre. Kipróbáltam a két héten át tartó napi 30 százalékos vízcserét, a tápozás elhagyását (ez alatt négy napos sötétkurát is csináltam) és annak növelését, a nitrát szintjének emelését, de semmi. Minden verziónak adtam egy hetet. Néha meg-megáll, aztán mászik, terjeszkedik tovább. Lenyirkászom mindenhonnan, megint jön. Azt hiszem, most jött el az ideje annak, amikor kezdek tanácstalan lenni. Szóval valakinek valami ötlet?

2013. jún. 8. 23:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
Van még egy ötletem. Változtasd meg a PH-t. Tegyél be egy kis korallzuzalékot, vagy mészkövet, hátha azt nem szereti.
2013. jún. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy kék alga?

Mert ha az, akkor szűrőt külön járatni, és széles spektrumú antibiotikumos kezelés, egybekötve legalább 5-6 napos teljes sötét kúrával.

Elvileg az eritromicint kibírnák a szűrőbaktériumok, de azért én külön járatnám.

4-5 napos kezelés, minden nap adagolva, és minden nap részleges vízcserével.


...vagy restart, és mindent átmosol sósav oldattal.

2013. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Amúgy a ph csökkentés se rossz, csak ha kemény a víz, akkor visszamászik, ráadásul a mészkő alapból keményít is egyben...


Co2 adagolással lehetne egy kicsit lejjebb vinni, anélkül, hogy lágyítanál. De ha low-tech, akkor gondolom nincs (jelentős) co2 beoldási lehetőség.


Esetleg híg sósav oldatot lehetne beletenni, de mint mondtam, ha kemény a víz, akkor úgyis visszamegy a ph.

2013. jún. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Ah, köszi. Ma reggel épp a pH érték csökkentése jutott eszembe. Látom, ti is épp erre gondoltatok. Lágy a víz (3-4 nk, 2,5 KH). Valószínűleg csinálok egy sósav oldatot, én is arra gondoltam. Lehet, hülye kérdés, de hol tudok kapni?
2013. jún. 9. 09:56
 5/39 A kérdező kommentje:
Egyébként teljesen biztos, hogy kék alga.
2013. jún. 9. 09:57
 6/39 anonim ***** válasza:

Háztartási boltban, sima háztartási sósav.

Először egy hígabb törzsoldatot szokás készíteni, olyan akváriumokba, ahol állat is van, és utána azzal óvatosan többszörre levinni a ph-t.

De sima növényesben is lehet ilyen óvatosan, mert azok is reagálnak a kémhatásra, csak lassabban.

Pár napig, több napszakban érdemes ellenőrizgetni a ph-t.

2013. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

Hát nekem tiszta ozmo vízben is volt már kék algám. Sőt leginkább ott jelentkezett, meg leginkább letakart akváriumnál, amibe nem ment ezerrel a levegő. Megpróbálhatod, de szerintem a kevés ph-t még jobban szereti.


A brakkvizi akvikban nem volt még, ahol korallzuzi a talajom. Lehet hogy mert oda csak egyszerűen nem került be, vagy a sós vizet utálja, de ott nincs se kék, sem ecsetalga.


Ezek az algák nekem éppen pont csak lágy vízben és alacsony ph-n voltak csak nekem. Úgyhogy szerintem azt szereti.

2013. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
Egyébként nem csak nálam, mert pl aqua depóban van egy nagy diszkoszos akvárium (gondolom az is lágy vizes) és abban is mindig van kékalga alul. És szerintem nekik ez a pro soil talaj van ott, ami nekem is volt (nem mellesleg).
2013. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Fokozatosan tervezem levinni a pH-t. Állat nincs, de a növényeket jó lenne nem kinyírni. Arra is gondoltam, hogy ráfecskendezem a cuccot a dögre, csak előbb tesztelem, mennyi mehet x liter vízhez. A gond az, hogy a jávain van. Sehol máshol. Mellesleg ahogy nézem, oldatot is lehet kapni (10, 20, satöbbi százalékos).


Carbot már próbáltam rányomni, meg se kottyan neki.


Hable, szerinted megsózzam a vizet? Persze nem durván, annyira, amennyit kibírnának a növényeim. Meg növelni kéne az O2 szintet? Hm...

2013. jún. 9. 13:20
 10/39 anonim ***** válasza:

pl én 10 liter vízbe 2 deci sót rakok brakk vízbe.

A jávai moha és a microsorum bírta benne egy hónapig is, csak nem nőt semmit, később meg a jávai barnulni kezdett. A microsorum nem. A gömbmoha meg állandóan sós vízben van.


Egyszer beraktam csak 1 napra egy csokor ludvigia repens-t, az másnap elfolyt. Szóval azért úgy nem nagyon bírják a sót a növények. Van ami bírja, de nem veszed észre ha nem. Olyan könnyen eltud halni. A ludvigiát nem is láttam hogy elfolyt, csak amikor hozzányúltam.

2013. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!