Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hullámos papagájt hogy lehet...

Hullámos papagájt hogy lehet beszédre tanítani?

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájunk még elég fiatalok.

Ilyenek: [link]


Hogy lehetnek valami értelmes dumára tanítani őket hogy ne csak csipogjanak?


2010. márc. 1. 17:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és mindkettő hím.
2010. márc. 1. 17:11
 2/12 anonim válasza:
Gondolom úgy mint a gyerekeket, beszélj hozzájuk sokat, vagy a közelükben, hogy ők is hallják, aztán egyszer csak elkezdik ismételni amit mondtál.
2010. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a halak csak tátogni szoktak beszélni nemtudnak

( a kategória miatt) OFF :D

2010. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Türelem kell hozzá. :) Lassan és nagyon sokat kell hozzájuk beszélni. A miénk már ki tudja mondani a nevét. :)
2010. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A hullámos nem beszél. :) De,ha sokáig mondogatsz neki valamit, mondjuk én a nevét mondtam, akkor utánoz. Ő elfütyüli amit te mondtál neki. Az ő fütyülésének olyan hangzása lesz, mint ahogy mondtad a nevét. Rem érted.
2010. márc. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Párban nem fognak dumálni,egymással lesznek elfoglalva. ha gondolod vedd külön őket ,de akkor foglalkozz mindkettővel nagyon sokat, egyszerre csak egy szóra tanitgasd nekik,mond nekik minél töbször,kitartóan.
2010. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van meg volt is hullámosom, a mostani dec-ben volt fél éves, hím és EGYEDÜL van...már két szót tud.

Tehát ami kell ahhoz, hogy ne csak csicseregjen, hanem az általad kívánt szavakat, mondatokat is kimondja: Ha jól tudom csak a hím beszél, de ez nem biztos...ez oké. Sokáig és kitartóan kell neki ismételgetned az adott szót, egyszerre csak egyett. Aztán amíg meg nem tanulja addig ne is mondogass neki új szót...ez rajtad áll, vagy bukik.

Viszont ahol nálad a hiba van, hogy együtt vannak, így soha nem fognak "beszélni", csak csicseregni. Ráadásul két hím, ami veszélyes, mert könnyen összekaphatnak. Főleg mikor már ivarérettek, akár meg is téphetik egymást, amit gondolom nem szeretnél.

Szóval tedd őket külön kalítkába a saját maguk épsége érdekében is, és ne is egymás mellé a két kalitkát. Majd foglalkozz velük sokat, nagy türelemmel.

Gondolom azért vettél kettőt, hogy e unatkozzon; tegyél be nekik hintát, csengőt, tükröt, kelj-fel Jancsit és labdát. Az elején lehet, hogy félni, idegenkedni fog a játékatól, de hamarosan a kiváncsiság odacsalja és rájön mivel hogyan tud játszani. Nagy bohóc tud lenni :)

2010. márc. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó: Ez már csak mellékes, de amúgy a MADARAK alkategóriát kellett volna választanod...jó, hogy ráakadtunk a kérdésedre így :)
2010. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
vagy vedd föl nekik diktafonra kapcsold be és kész
2010. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom rossz helyen van a kérdés.


Amúgy már több mint 1 évesek és még nem verekedtek.

2010. márc. 1. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!