Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 hónapja kaptam 1 fiú hullámo...

Csoka98 kérdése:

1 hónapja kaptam 1 fiú hullámos papagájt. Már eléggé szelid eszik a kezem hagyja hogy simogassam de amikor ki akarom venni a kalitkábol akkor visszarepül a rudjára. Mikor fog kijönni a kalitkábol?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért repül vissza a rúdjára mert nem akar egy számára ijesztő és új helyre menni.

Ne akard kivenni. Csak hagyd nyitva a kalitka ajtaját és tegyél az ajtóba kívülről egy ülőrudat. Először csak az ajtóba fog kiülni hogy körülnézzen. Később(lehet hogy csak 2 hét múlva) ki fog mászni a kalitka tetejére vagy az ülőrúdra és még később már repülni is fog. Hagyd hogy a saját tempójában ismerkedjen meg a szobával és ne erőltesd rá a kijövetelt.

2011. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi a segitséget megfogadom a tanácsod
2011. okt. 30. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél vele türelmes, nem kis idő mire a gazdi a kisállatot megszoktatja, illetve beférközik a bizalmában. Én már csak tudom 25 évig voltak kézzel nevelt madaraim.
2011. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még tart az ismeretlentől, ne erőltesd, majd kisétál magától, ha nyitva hagyod az ajtót neki! :) Majd megszokja a helyét, bár a madarak szelídülése 1 hét és 1 hónap között szokott mozogni. Így a te hullámospapagájod sincs elkésve semmivel, meg te se! :D


És a nyitott kalitkaajtó közelébe tegyél ennivalót!

2018. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!