Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Én tegnap vettem egy hullámos...

Én tegnap vettem egy hullámos papagájt s kb mennyi idő mire hozzá szokik új környezetéhez? Vagy Mennyi idő mire kézhez lehet szokni s a picur név neki jó nem? Elöre is kösszi a válaszokat ;)

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Madártól függ kb- olyan 1-2 hét addig lehet ne riogazsd kézhez szoktatáshoz türelem kell de ha egyedül van akkor jobbab elöbb kézre meny
2011. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó név neki. Ez madártól is függ de általában 1-2 hét alatt meg szokja a helyet. A szelidség már más téma. Álltalában 1 hónap mire a kezedre ül de olyan 2-3 mikor már nem repül és tőled és simagadhatot is. De ez is madártól függ. Nekem egyszer volt 3 is ami alapból szelídebb volt mint a többe és nekik elég 3 hét a kézhez de amúgy meg olyan max 2 hónap.
2011. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-2 hétig ne nagyon zavard ne vidd egyik szobábol a msáikba .. lehetőleg legyen egy helyen .. ha 1 vagy 2 hét után ugy látod , hogy megszokta akkor kezd el a kézhez szoktatást ... egy kis eleséggel a kezedben ..... sok sikert
2011. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösszönöm a válaszokat persze hogy egy helyen van :) de ha látom már h kékesedik neki a csörén lévő böréteg akkor az azt jeleni hogy valószinüleg hím lessz?:)énis kb ugy gondoltam h 1-2hét mire megszokja csak én most tartok elsőnek papagáj voltak elöte madaraim sőt most is van egy gyémánt pintyem:) persze nem egymás mellet vannak hanem egy polc válassza el őket csak mikor megvettem a papagájt egy picikét megijedt hogy más madár hangját halja de gondolom majd idővel megszokja a picurom hogy más madár is van egy szobába:)
2011. okt. 26. 05:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kék akor igen hím lesz :) ha bőrszinű vagy barnás akkor tojó :) Egyébként tényleg meg fogja szokni :) nekem hullámos papagájom is volt már mondjuk őt sajnos nem sikerült megszeliditenem .. gondolom kevés türelmem volt igy inkább nem zavartam :) de előtte volt egy nimfa papagáj tojóm őt a szülei ütötték meg a tollat lecsipkedték a fejéről tiszta vér volt szegáényke de ps volt igy hát ugyis nyáriszünet volt és befogatdam behoztam egy kalitkába csináltam neki egy kis fészket és főtt tojással etettem amig megnőtt .. angyon nagyon hozzám volt nőve imádtam és ő is engem csak egyszer télen kivittük a garázsba a többi madár mellé egy kicsit "beszélgetni" a kalitkáját felakasztottuk a többi kalitka mellé és nagyon jól elvolt.. aztán pár napra rá köszvényes lett(lebénult a lába de ez ár másik madaramnál is előfodult csak az meg végig bent volt) és elpusztult annyira sajnáltam ..:( és egyébként tényleg sok sikert hozzá ha megszelidül biztos igazi jóbarát lesz belőle nagyon ragaszkodóak :) mint egy ember megsértődnek utána megbékülnek a helyzettel és folytatódik az élet :)
2011. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el picurom alig egy hónapja van meg s sokat változott ki szoktam engedni röptetni s nagyon élvezi,vissza repül a saját helyére meg a kalitka tetején szokott lenni repül egy két kört s pihizik s utána megint repül:) de azon lepődtem meg hogy be volt hajtva a kalitka ajtaja s mikor egyik nap haza értem már kint repdesett szerencsére mindig van itthon valaki aki figyelj rá gyorsan megtanulta,ráadás estére magától vissza megy a helyére de napközben sokat bohóckodik :) örülök neki nagyon hogy hamar megszokta a helyét. :)
2011. dec. 7. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!