Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a tűzhasú gőtém?

Miért nem eszik a tűzhasú gőtém?

Figyelt kérdés

Két napja vettem egy törpe tűzhasú gőtét (volt már korábban), berendeztem neki a kis helyét stb.

Fagyasztott tubifexet vettem neki, mert az élőre sajnos nincs elég időm. De nem fogy, ugyanott van ahova tettem neki még tegnap előtt :(

Tudom hogy kell idő hogy megszokja az új helyet, de nem hinném hogy ennyi...

Gondoltam rá, hogy magányos, vagy nem érzi jól magát, de tudtommal egyedül is meg kéne lennie. (Jelenleg csak hímet tudok mellé beszerezni, ő is az és nem tudom összekapnának e )

Ha valaki tudna segíteni megköszönném, mert nagyon aggódom miatta ><



2015. jún. 21. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém csak élő kaját evett. Szerintem a fagyasztottra nem tudja hogy az étel, mert nem mozog.
2015. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek nem volt gond vele. Mivel sok esetben tényleg csak az élő kajára figyelnek fel, így én azt csináltam, hogy egy vékony bottal kicsit megmozgattam a kaját, hogy lecsapjanak rá.
2015. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húha, sajnos ez nekem bajos lenne, mert munka/suli miatt nem érek nagyon rá mostanában :S

Milyen élő élelmet tudnék neki adni, aminek egyszerű a tartása?

2015. jún. 22. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, vadon fogott állatról van szó, sokuk már akkor menthetetlenül stresszes, amikor bekerülnek a boltba. Az végképp nem segít, hogy sokszor a boltban sem tartják megközelítőleg sem helyesen őket (halakkal, nem megfelelő hőfokon, nem megfelelő táplálékkal stb.)

Egyszer mentettem magamnak egy tűzhasú gőtét? a boltban egy kifejlett karmos békával volt együtt, 1 hónapba tellett mire megnyugodott annyira, hogy visszamenjen a vízbe és enni kezdjen -.-" Szóval csak türelem és kínáld meg élő eleséggel, az sokkal izgibb.


Ami fontos: nagyon figyelj az egészségi állapotára és mindenféle elváltozásokra! A stressztől hajlamosak végtagrothadást kapni, de láttam már fekélyes gőtét is :\ Bármiféle fehér folt, duzzanat rossz jel.


Ha megfelelő méretű az akváriumod másik hímmel nyugodtan összerakhatod, nem bántják egymást. Viszont könnyes nyakbababorulást se várj, nem szociális lények.

2015. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értettem, minden apróságra odafigyelek! ><

A héten mindenképp beszerzek mellé társat és igyekszem minél nyugisabb környezetet biztosítani neki.

Az élő kaját is megpróbálom megoldani, ha meg tudom.


Köszönöm szépen a választ! :')

2015. jún. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!