Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A világító kékrákomnak lehet...

A világító kékrákomnak lehet valami baja? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az amúgy 10 centis kékrák kb. 1 hétre egy nem túl nagy vödörbe került, mert beférgesedett az akváriuma. Ma reggel, amikor etetni próbáltam nem reagált, ezért megpiszkáltam és láttam, hogy mintha elpusztult volna, elernyedve feküdt. Gyorsan kivettem a vödörből és folyó víz alá tettem, amíg megtöltök neki egy kis tárolót. Tudtam, hogy él, mert néha megmozdította a lábát. Amikor beleraktam a tárolóba rögtön fölébredt és elkezdett lélegezni. Föltöltöttem az akváriumát és beengedtem. De nem mozdul, csak egy helyben várakozik, pedig régebben mindig bebújt az odújába. Lehet valami nagyobb baja? Túl fogja élni?
2010. márc. 1. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy lemerült az elem, vagy kiment a biztosíték.
2010. márc. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy rákféle (állat, élőlény), nem pedig egy lámpa. Azért világító mert... Nem is tudom, ez a neve kész. De, ha jobban tetszik kubai kékráknak is nevezhetem.
2010. márc. 2. 11:10
 3/8 A kérdező kommentje:
S.O.S. Kérem segítsetek! Egyre rosszabb. Már nem is eszik.
2010. márc. 3. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj, a rákocskák nagyon kényes állatkák sajna. Én is próbáltam tartani kubait, tarisznyát és remeterákot is, de hiába olvastam sokat róluk, hiába tartottam be az utasításokat, végül mind meghaltak =((( Elég egy hőmérséklet változás és vége. Sajnálom szegénykét..
2010. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De eleinte könnyű volt. Mindent megevett, csak aztán emiatt a kavarodás miatt lett ilyen. Biztos nem lehet mit csinálni? Nem akarom, hogy elpusztuljon, mert olyan szép nagy.
2010. márc. 3. 23:35
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Küldök egy kis olvasnivalót, hátha lenne min változtatnod, a tartását illetően. [link]
2010. márc. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Lehet, hogy vedlés közben zavartad meg a rákot, vagy túl sokáig tartottad a vödörben. [link]
2010. márc. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hm, lehet, hogy kellett volna neki belógatni egy levegőztetőt a vödörbe.


Nálam úgy van hogy van kimászó rész is,

egy nagyobb vasfa és nincs teljesen tele az akvárium.

Nem sűrűn megy ki mondjuk, de néha kidugja a fejét.

Alul meg homok van, abba szeret ásni.


Nekem 2 kék rák van együtt, az egyik volt hogy épített magának homokból bujócska helyet az egyik kő mellett,

így fogta a kezével és megmarkolt egy adag homokot, aztán arrébb vitte, abból építkezett, nagyon aranyos volt :)


Nekem is már elég nagyok. Nem tudom meddig élnek.

2010. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!