Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Láttatok már szentjánosbogarat...

SándorCynthia kérdése:

Láttatok már szentjánosbogarat? Ha igen mondjatok róla valamit mer csak annyit tudok hogy világító pontokat lehet látni ha ott vannak.

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen láttam. Egyszer a Keszthelyi-hegységben sötétedéskor még az erdőben lófráltam. Nekimentem egy kilógó bokor ágának, és arról röppent fel sok sok szentjánosbogár... Június közepén volt régebben. Gyönyörűen világítottak.

Akkor szoktak így fényleni, amikor szeretik egymást, érted... :)

Azt hiszem az alcsúti arborétumban szoktak tartani ilyen esti sétákat, aminek célja direkt a szentjánosbogarak megfigyelése. Rádióban hallottam régebben, nem biztos az infó, de keress rá, hátha találsz róla infót. Aztán nyáron menj el megnézni...

2011. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Na pl itt írnak erről a sétáról:

[link]

2011. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nálunk a kertben rengeteg van nyáron. Sétálsz a sötétben, vagy ülsz a sötétben a teraszon, és világító zöld pontokat látsz a bokorból. :) Egyszer kettő világított egymás mellett, én meg halálra rémültem, hogy vmi vadállat figyel a bokorból... :)))

Egyébként olyan erősen világítanak, mint a kis, zöld ledek.

2011. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Basszus, én már évek óta nem láttam, pedig mikor kicsi voltam nagyon sok volt! Emlékszem én a pilisben kirándultam egyszer éjjel, és végig világították az utunkat. Olyan, mintha kis zöld neon fények lennének. Szépek nagyon.
2011. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) majd nyáron körülnézek hátha találok legalább 1-et
2011. jan. 16. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!