Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literben hány ramirezi...

112 literben hány ramirezi tartható?

Figyelt kérdés
Jelenleg 2 van, de szerintem mindkettő fiú. Az egyiket adjam el/cseréljem egy lányra, vagy lehet esetleg ekkorában 2 pár is? Az egyik az ákvárium kb 1/6-át elfoglalta magának, onnan kb ki se jön, a másikat meg nem nagyon engedi oda. Gondolom ha csak ekkora helyet foglal el, akkor két pár sok bújóval elfér, nem?

2015. jún. 28. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:
hát ha nem bántják egymást, akkor igen. Te látod.
2015. jún. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha párba kérted őket akkor elég nagy az esély rá, hogy azt is kaptál, hacsak nem valami kezdő eladóba botlottál bele. 2 pár még elmegy 112-literben ha dús növényzeted és elég sok bújó van. A saját területéről a nőstényt is elkergeti a hím, csak ikrarakáskor tűri meg ideig óráig. Ha két hímed van néha lesz bunyó köztük de idővel felosztják a területet, ez esetben a nőstényeknek is kell bújó, A dekorációkkal vigyázz mert minden kis résbe befurakodnak és képesek aláásni magukat a sziklák alá is. Én 1 pár tartását javasolnám egy csapat vörös neonnal, vagy hasonló méretű halalakkal, esetleg még egy kisebb csapat törpe páncélosharcsával. Az akvárium vizét jól szűrd és hetente csinálj 30%-os vízcserét. Egy kis tőzegkivonattal, csersavporral, égertobozzal és lágyított vízzel megduplázhatod az életkorukat. Szerintem az ideális hőfok 25-27 között van, tudom, hogy általában magasabbat ajánlanak de ezen hőfokon tovább élnek . Az is sokat segít ha csak felforralod a vizet de érdemes lenne beruházni egy kis kevert ágyas műgyantára. Sok sikert ezekhez a gyönyörű halakhoz.
2015. jún. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyanta van, azzal lágyítom a vizet, a hőfok most 27,8-kürölre van beállítva, de akkor lejjebb veszem. Azt hiszem a két pár kilőve. Az egyik elég agresszív, a másik viszont kis kedves, nem bánt senkit, viszont ő fakó nagyon. Ha jól érzi magát (pl etetéskor) akkor szépen jönnek elő a fekete foltjai/csíkjai, de máskor csak szürke. De nem tudom mit csináljak, lehet, hogy az egyiket cserélnem kellene, de mindkettő a szívemhez nőtt, az egyik szép, bár agresszív, a másik fakó, de olyan kis jólelkű... :/ Egyébként még van coryból nanusom 4 db, meg három sziámi ormányos márna, és három anci (őket egyáltalán nem bántja). Köszönöm szépen a jó tanácsokat!!! :)
2015. jún. 28. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!