Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Társas akváriumban tartható...

Társas akváriumban tartható betta?

Figyelt kérdés

Társas akváriumot szeretnék létrehozni, a család ki is választotta milyen halakat szeretne az aksiba. Az a baj hogy a húgomnak egy sziámi harcoshal tetszett meg és félek hogy megölné a többi halat. (A többi hal: 3 aranyhal, lazac. neon és guppy na meg persze a betta.) Lehet ezeket a halakat együtt tartani?

Ha igen milyen méretű akváriumban?


2010. márc. 2. 19:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Nem lehet.Az aranyhalnak 3-4 dbnak 100literes aki a minimum.És a kis halakat,amik bveférnek a szájába megeszik.Betta a guppyt lehet hogy nem fogja szeretni.A kékneon nem olyan magas hőmérsékletet szeret mint a többi hal.Inkább vörös neont vegyetek.
2010. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Akkor sem ha az aranyhalak(fátyolfarkú) még kicsik és eddig is társas akváriumban (neonokkal és több más fajta halakkal) voltak? amúgy gondoltam hogy nagyobb akvárium kell! Én egy 150 literesre gondoltam.
2010. márc. 2. 21:54
 3/32 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező ez így nem lesz jó.Valamiről le kell mondani, vagy két akváriumot kell vásárolni.Azzal most nem is foglalkozom, hogy nem illenek össze.A bettának, guppinak,vörös neonnak, lazacnak, meleg víz kell, de a betta bántani fogja a guppi hímeket( csak lány guppi jöhet számításba).Az aranyhalnak és a kék neonnak hidegebb víz kell.Ha vörös neont választanál, akkor az elmenne a bettával és a lazaccal( bár nem írtad, hogy milyen lazac, de általában a melegebb vizet kedvelik)Az aranyhal elvileg ellene a kék neonnal, de én nem kockáztatnám meg.A guppi sajnos sehová nem férne be,őket a neonokkal és a lazacokkal lehetne tartani.Tehát vagy az összeférhetetlenség,vagy a víz hőfoka az akadály.A víz még talán megoldható lenne egy köztes 24-25 fokkal, de bántanák egymást.Az aranyhalak mellé szerintem nem illik más fajta hal(magánvélemény).Őket tarthatnátok 100literben.Egy másik 50 literesben pedig a bettát, vörös neont,lazacot,guppi lányt.Vagy guppik,neonok, lazacok.
2010. márc. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Igen, betta tartható társas akváriumban.

Az aranyhal viszont nem.

A két mondat közötti logikai és (AND) kapcsolat miatt mégis a NEM a helyes válasz.

2010. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Neon, akár kék, akár vörös vagy fekete, nem tartható hidegvízben, mert ők is pontylazacok. A kék neonhal Dél-Amerika trópusi vizeiben él úgyhogy aranyhallal, aki hidegvízi semmiképp nem fér össze. És az aranyhalak, ha megnőnek megehetik őket. Én így társítanám össze a halaimat:


150 literes akvárium:

20 kék neonhal

8 szivárványos guppi (ebből 3 hím, 5 nőstény)

3 sziámi harcoshal vagy betta (ebből 1 hím, 2 nőstény)

10 valamilyen lazac, amit írtál

és 1 algaevő (az mindenképp kell, bár én tartanék még páncélosharcsákat is)

+ rengeteg növény és búvóhely a nőstény bettáknak és a lazacoknak


50 literes akvárium:

3 fátyolfarkú aranyhal, de akármilyen változat lehet

1 bársonycsík

+ műnövények, mert az aranyhal megeszi az élő növényeket


Én így válogatnám össze őket. Neked megfelel?

2010. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
aranyhalnak min 100liter kell.Mégegyszer írom.
2010. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a 150 literes ötlet! Ettől féltem hogy ne lehet megúszni a 2 akváriumos megoldást! Az a baj hogy mind a 2 halfajta (betta, aranyhal)a családnak kell. Arról hallotta hogy az aranyhalnak kell a 100l. Ezért gondoltunk minél nagyobbra.


3 kérdésem lenne még:

- A 100 literes aksiba az aranyhalakon kívül milyen más halakat lehet még tartani? Milyen felszereléssel?

- Második kérdésem az lenne hogy a bettás akvárium milyen méretű legyen és a lazac, neon, guppy mehet e bele? ha nem milyen halakat tehetnék bele?

- a harmadik pedig az lenne hogy milyen eszközöket kell vásárolnom, hogy a halaknak jó helye legyen?!

Előre is Köszönöm a válaszokat!!

2010. márc. 3. 17:38
 8/32 Salx Narval ***** válasza:
16-02 Nézz utána a kék neonnak mert rosszul tudod.Valóban a trópusokon él, de olyan helyen ahol hidegebb a víz,mert árnyékolják a lombok és hűti a rengeteg eső is.Csersavban gazdag,lágy és 20-23fokos fekete vízben élnek.Természetesen a mi halainknak, már nincsenek ilyen igényeik,de nyugodtan tartható 20-22 fokos vízben.
2010. márc. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Salx Narval ***** válasza:
Nem ajánlanám a hím guppit és a bettát egy akváriumba.Legalább is egyel próbálkozz először, mert az esetek túlnyomó részében bántja.
2010. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Namost, a lazacok mindegy milyenek, csak trópusiak legyenek és ne legyenek harciasak vagy olyanok amik megehetik a többi halat. Én leginkább vörösfoltú pontylazacot ajánlanék, amik kicsik és nem olyan agresszívek. Emellett neonhalat bármilyet vehetsz, mert nem igaz az, hogy hidegvízi, mivel diszkoszhalakkal élnek együtt amazóniában (még kisérgetik is azokat). Guppi helyett jobb lenne a platti betta mellé, mert annak nincsenek hosszú uszonyai, amiket megcsipkedne. Ezekből inkább 1 hímet és 5 nőstényt tarts. Aranyhal mellé, az aranyhalon kívül tarthatsz még algaevő harcsát, bársonycsíkot, párduccsíkot, esetleg kolibrihalat, de azzal vigyázz, mert megehetik. Nagyon ajánlom a vitorlás csukucsánt, amely egy hidegvízi pontyféle és nagyra megnő. Tehát:

150 literes:

Platti (1 hím, 5 nőstény)

Sziámi harcoshal (1 hím, 2 nőstény)

Kék neonhal (20 db)

Vörösfoltú pontylazac (10 db)

Algaevő harcsa (1 db)

Kékfoltos páncélosharcsa (3 db)

100 literes:

Fátyolfarkú aranyhal (3-5 db)

Bársonycsík (2 db)

Vitorlás csukucsán (1 db)

Algaevő harcsa (1db)


A módosított lista. Én így tartanám sok növénnyel őket.

2010. márc. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!