Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Társas akváriumban tartható...

Társas akváriumban tartható betta?

Figyelt kérdés

Társas akváriumot szeretnék létrehozni, a család ki is választotta milyen halakat szeretne az aksiba. Az a baj hogy a húgomnak egy sziámi harcoshal tetszett meg és félek hogy megölné a többi halat. (A többi hal: 3 aranyhal, lazac. neon és guppy na meg persze a betta.) Lehet ezeket a halakat együtt tartani?

Ha igen milyen méretű akváriumban?


2010. márc. 2. 19:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Eszközök pedig:

Egy jó minőségű szűrő

Egy melegítő a trópusi akváriumba

És egy légporlasztó, hogy a szűrőn kívül mégtöbb levegő jusson a halaknak.


Az aranyhalas akváriumba nem kell melegítő. A többi melyet bele. Ajánlanék üreges fákat odúnak, uszadékfát, nagyobb köveket, búvóhelyeket és növényeket.

2010. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
17:43-nak. A neonok barna vízben élnek és nem feketében, ráadásul az Amazonas és mellékfolyói mindig nagyon melegek. Engem nem érdemes kioktatnod 15 éve van akváriumom és azóta mindent megtudtam a halakról és majdnem mindenféle fajom volt. Guppiktól kezdve, sügéreken át az aranyhalakig. Bocsika.
2010. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Salx Narval ***** válasza:
Csak a rend kedvéért. [link]
2010. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Salx Narval ***** válasza:
Akkor pont fele annyi ideje foglalkozol halakkal mint én.És nem kioktatásnak szántam.
2010. márc. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
A Wikipédia és a Díszhal.info 24 fokot is ír. És hiába van 30 éve akváriumod, ha csak közönséges halak voltak és vannak benne. Nekem voltak sügéreim, aranyhalaim, elefánthalaim és késhalaim meg még nagyon sok minden. Nagyon szeretem őket és megpróbálok mindegyikről a legtöbb információt gyűjteni. A neonhal 24 fokot szeret, mint a betta, gurámik, pontylazacok és más halak. És ezzel nem próbálok veled kötekedni csak mondom.
2010. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
És csak a tenyésztéséhez írja a 23 fokot, ez nem zárja ki azt, hogy 28 fokon is megél.
2010. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Visszatérve a kérdéshez. Szerintem jó az a lista, amit legutoljára írtam, ha a hőmérsékletet beállítod 24-25 fokra.
2010. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 20-07: Hogy lásd, én sem akarok vitatkozni.Szerintem is jó a listád és a hőfokra én is egy köztes, 24-25 fokos vizet javasoltam a hozzászólásomban.Az is nyilvánvaló, hogy a többszöri tenyésztésnek köszönhetően mára már nem gond, ha csapvízben tartjuk a neont és akár 26-27 fokos vízben is jól elél, csak itt már csökken némileg az életkoruk.Én csak arra utaltam, hogy szobahőmérsékleten, fűtés nélküli medencében is nyugodtan nevelhető.Azt viszont nem tudom miből gondolod, hogy én csak egyszerű halakat tartottam és szaporítottam.Minden esetre jó hallanom, hogy szereted a halaidat és mindent megteszel értük,sajnos sok esetben, nem így gondolkodnak az akvaristák.Szép napot mindenkinek.
2010. márc. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Salx Narval ***** válasza:
Bocsánat kérdező, hogy egy kicsit eltértünk a kérdéstől.Az aranyhalas medencével kapcsolatosan én a következőket javasolnám.Talajnak 2-5mm szemcsenagyságú folyami sóder,esetleg gyöngykavics,jól süllyedő,durva folyami homokkal keverve ( 6-8 cm vastag).Növénynek erős szárú és levelű növényeket, pl fodros levelű vizikalászfélék,nyílfüvek,anobias stb.Úszó növények is mehetnek bele.A nővények gyökeréhez,tegyél nagyobb kavicsokat, mert kitúrhatják.Nem árt, ha egy kicsit nagyobb teljesítményű szűrőt veszel, mert a gyors anyagcseréjük miatt hamar szennyeződik a víz.Én heti 20-30%-os vízcserét javasolnék ( a vizet klórtalanítani kell ).A dekorációra nem térek ki, de óvakodj az éles tárgyaktól és kerüld a giccses dolgokat.Az aranyhalnak a tápon kívül szüksége van nyers,ill forrázott zöldségekre és az élő eleséget is meghálálják ( nagyon szeretik a gilisztát ).Az élő eleséget, csak alapos tisztítás után szabad adni és esetleg fel is cserélhető fagyasztott eleségre,reszelt májra, szívre. Ezek is alapos tisztítást, áztatást, igényelnek, de ezeknél nem kell félned az esetleges fertőzésektől.Hetente tarts egy koplaló napot.Jó munkát.
2010. márc. 4. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Ok! Ebből annyit szűrtem le hogy totál mit csinálok a 2 aksis megoldás maradhat csak! Arra gondoltam, hogy csinálok egy aranyhalas aksit(150liter) és egy Bettás-at ( 50 liter) Úgy is egy hímet szeretnénk (tehát lány bettát nem)! Már csak annyi kérdésem lenne, hogy az 50 literbe a betta mellé, hány db halat vehetek pl neonból?
2010. márc. 5. 21:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!