Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Társas akváriumban tartható...

Társas akváriumban tartható betta?

Figyelt kérdés

Társas akváriumot szeretnék létrehozni, a család ki is választotta milyen halakat szeretne az aksiba. Az a baj hogy a húgomnak egy sziámi harcoshal tetszett meg és félek hogy megölné a többi halat. (A többi hal: 3 aranyhal, lazac. neon és guppy na meg persze a betta.) Lehet ezeket a halakat együtt tartani?

Ha igen milyen méretű akváriumban?


2010. márc. 2. 19:07
1 2 3 4
 21/32 Salx Narval ***** válasza:
Jó döntést hoztál. 15db vörös neont tartanék ideális rajnak egy 50 literes medencében.5cm írnak méretnek, de ritkán nőnek 4cm-nél nagyobbra.Esetleg más apró hallal keverve is lehet pl 8 vörös neon mellé mehetne zöld, fekete, kék,neon esetleg ékfoltos razbóra vagy ami tetszik esetleg egy pár páncélosharcsa ( elég kettő, mert ha jól tartod őket,szaporodni fognak), takarítónak.Ha csak betta és vörös neon, akkor is nagyon mutatós akvárium lesz.Ide 26 fokos vizet ajánlanék és sok növényt,(Jávai moha és úszónövény is legyen) bújót,esetleg gyökereket.A betta miatt fedni kell az akváriumot, mert megfázhat, ha sokkal hidegebb a levegő mint a víz, és a kiugrásra is hajlamos.kb 4cm levegőréteg maradjon és legyen 1-1 cm rés, az oldalaknál, hogy szellőzni tudjon.Itt is ajánlott a heti 20-30%-os vízcsere.Javasolnék egy kevés tőzegkivonatot is a vízbe és sötét hátteret,akár feketét is, hogy kiemelje a neon színeit és növelje a biztonságérzetüket.A betta kedvence a szúnyoglárva,a reszelt szív és máj,ez utóbbit a neonok is szeretik.Feltétlenül kapjanak változatos nyers kaját, a táp csak kiegészítő legyen.Itt is tarts hetente egy koplalónapot.Sok sikert.
2010. márc. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
A bettát tarthatod a többi hallal, de az aranyhalat nem, mert az aranyhal hidegvizi, a többi pedig melegvizi. Ha fiatal bettát veszel, akkor könnyebben szokik hozzá a társasághoz. Nekem 80 literes akváriumom van és ott együtt élnek a neonok, guppik, plattik, szifók, és egy vitorlás hal, ami köztudottan megöli a neont. De ha fiatal korától kezdve társaságban él, akkor nem lesz baj. Sok bettám élt együtt guppikkal. De volt egy lény, aki egyedül lakott, és az megölt egy fiú guppimat. Próbálj olyat választani, ami több hallal van együtt.
2010. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

50 literes aksi:

Betta (1 db)

Vörös neon (10-15 db)

Páncélosharcsa (3 db)

Algaevő (1 db)

Vitorlás (1 db)


150 literes aksi (de szerintem ez már túl nagy is néhány aranyhalnak):

Aranyhal (10 db)

Bársonycsík (2 db)

Algaevő (1 db)

2010. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Inkább legyen két 100 literes, ahhoz mit szólsz?
2010. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
kettő 100 literes? Hmmm,az a baj, hogy azt már nem tudnám hova tenni! Így is gondom lesz az 50 literessel! Sajnálom hogy nem lehet megoldani hogy 1 akváriumba menjen az összes hal, mert akkor nem lenne hely problémám. :) De hát ha nem megy akkor nem megy! Inkább 2 aksi, mint rengeteg elpusztult hal! amúgy ötleteket még elfogadok! főleg fűtő, szűrők és levegőztetővel kapcsolatban. Mit hol mennyiért stb. Az eddigi válaszaitokat nagyon köszönöm!
2010. márc. 8. 19:26
 26/32 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nagy néhány aranyhalnak a 150 literes és túl kicsi a trópusiaknak a 50 liter. Ráadásul az utóbbiak szerintem sokkal szebbek a hidegvízieknél. Szerintem inkább fordítva legyen. 3 aranyhal tökéletesen elfér egy 50 literesben, még akkor is, ha felnőnek. Viszont a trópusiba rengeteg halat tehetsz így is. Ha nagyon ügyes vagy meg tudod oldani egy 150 literes akváriumban is az aranyhalak és a guppik neonok tartsását. 24 fokos víz, 3 fiatal aranyhal, rengeteg neon, sok guppi és pontylazac, vitorlások, a betta, dús oxigénellátás, jó szűrés és kész is. Szerintem tedd össze őket. Nem lesz semmi bajuk, ha együtt nőnek fel. Elég egy óránként 600 litert átmosó szűrő, egy légporlasztó és egy olyan vízmelegítő, ami lekapcsol, ha elérted a beállított hőfokot.
2010. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy ha össze tenném őket 1 akváriumba, milyen hőfokot ajánlanál és milyen halakat tennél a betta és az aranyhalak mellé?

+ még egy kérdés: a fátyolfarkú aranyhalat ki lehet tenni kerti tóba?

2010. márc. 10. 20:34
 28/32 Salx Narval ***** válasza:
Igen kiteheted a fátyolfarkú aranyhalat is a kerti tóba, sőt oda való.Nem tőlem kérdezted ugyan, de azért gondolom nem bánod, hogy írtam.Az utolsó válaszadóval nem értek egyet, én nem tartanám együtt ezeket a halakat és 50literben sem tartanék 3 aranyhalat.Én azt tanácsolnám, hogy olvasd el mit írnak az érintett halakról mielőtt döntenél.
2010. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Én csak azt mondom, hogy összerakhatod, de ki kell tapasztalni, hogy mi a jó a halaknak. Hőmérsékletnek én egy 24 fokot ajánlanék. Csak fiatal halakat vegyél, hogy nem egyék meg egymást és ha megbarátkoznak, akkor később sem fognak civakodni. Ha aranyhat veszel, nagyon kemény levelű növényeket vagy műnövényeket rakj bele, mert a többit az aranyhal megeszi. És igen. A kifejlett aranyhalat tarthatod kert tóban, de csak akkor ha már tényleg elég nagy és erős.
2010. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Naszóval. Leírok mégegyszer egy listát, de újra nem fogom leírni:

150 literes akvárium:

Fiatal fátyolfarkú aranyhal (3-5 db)

Sziámi harcoshal (1 hím, de ezzel óvatosan)

Algaevő harcsa (1 db nagyobb példány)

Kék gurámi (1 hím, 2 nőstény)

Vörös neonhal (20 db)

Vitorláshal (2 db, de ezzel is óvatosan)

Páncélosharcsák (3 db)


De még ezeken kívül sokfélét lehet. Erről kérdezz meg egy eladót. Ez csak néhány tipp volt. Persze tényleg jó lenne mégegy akvárium, én csak azt mondam, hogy egy aksiban is meg lehet a dolgot oldani. Azért írtam a ÓVATOSAN szót oda, mert nem tudom, hogy az aranyhal, hogyan reagál ezekre a halakra. Mindenesetre nekem volt két gyönyrű szép nagy aranyhalam ilyen trópusiakkal és tökéletesen megfértek. De ezt neked kell kipróbálgatnod, kitapasztalnod, én csak tippeket adok neked.

2010. márc. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!