Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény lenne legideális...

Milyen növény lenne legideálisabb?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék berendezni egy új, nagyobb akváriumot.

140 literes lenne (70x4050 cm). Táptalaj jbl aquabasis plusz, felette jbl manado.

A foltos páncélos harcsák költöznének át, melléjük oedig fekete tetrákat szeretnék, illetve még egy fajta halat, ha elfér még, de nem tudom a mi lennemég, illetve mennyi.

Olyan növényt szeretnék, ami ilyen talajon, kemény vízben el van, Co adagolás nélkül, esetleg valami folyékony tápot még adagolnék a vízbe, ha szükséges. Az akvárium hátuljába szeretném, ami sűrűn benövi a hátsó részét az akváriumnak. Előre szerintem csak gyökerek vagy valamilyen fa lenne majd...


2015. júl. 2. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel fogsz világítani? Milyen teljesítményű?
2015. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Maximum 16-18 wattos fénycsőre gondoltam...
2015. júl. 2. 14:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Az alatt csak a legigénytelenebb maradnak meg.

Anubias, jávai moha, gömbmoha, talán crypto.

2015. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ !

Mekkora teljesítményű kéne ahhoz, hogy ezeken kívűl más is megmaradjon ?

Tényleg olyat szeretnék, ami egybefüggő, sűrű növényzetté fejlődik....

2015. júl. 2. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:
2 x18 W t-8 as cső alatt már jó pár növény megmaradna. Crypto, valisneria, microsumok.
2015. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 55 magas, nagyon vastag a talaj, sokat kísérleteztem már vele, hamarosan megszűnik, 3 sor t8 fénycsővel ezt tudtam kihozni belőle: [link] [link]


A képeken is látszik, hogy sötét nagyon, kicsit kevés a t8 fénycső.


Példa ez két sor t8, 35 cm magas az akva, sokkal szabadabb a növényválasztás: [link]

[link]


Több lehetőség van, neked kell eldönteni milyen jellegű növényeket akarsz.


2x18 watt t8 szerintem az alap, ez 2db 59cm fénycsövet jelent.

3x18 wattnál t8 fénycsővel egyenletesebb lesz a fény, nagyon szépek lehetnek az alacsony fényigényű növények, világosabb lesz az akva.


2x24 watt t5, ez már levilágíthat az akva aljára, gondolkodhatsz kisebb növésű növényekben is.


3x 24 watt t5, ez kb a plafon, ami co2 nélkül megvalósítható, de erős szűrés, carbo adagolás kellhet hozzá.

2015. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és a képeket !

Valami hasonlót szeretnék, mint a 35 cm-es akváriumod esetében. Hátul sűrű, egybefüggő növényzeted, előre pedig jávai mohát vagy valami alacsojy növényt. Nem szeretnék túl sok félét egyszerre. Max 3 féle növényből szeretném összeállítani.

Anno volt anubiasom. Az a növény kifejezetten tetszett. Most is turnám képzelni, valami sűrű növény mellé..

2015. júl. 2. 18:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor inkább t5 fénycsöveket válsz, 70cm re az 55cm 24 watt ráfér, van is ilyen világítás gyáriban, 15.000ft körül mozog, peremre illeszthető 2x24 watt, nagy előnye, hogy ellőre lehet húzni.


Van egy 200 literes társasom, annál csak az akvárium közepétől indulnak a front üvegig a fénycsövek, nincs hátul fénycső.

2013: [link]

2014: [link]

2015: [link]


Ha zárt fedő van, akkor ilyen a szerelés: [link]

2015. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehetne mint írtam 3x24, de nincs ilyen armatúra gyáriban, beszerelve meg zűrös az elején.


Én alacsonyabb fénnyel, és valami beáldozható, jól metszhető növénnyel indítok az elején, ha 2-3 hónap után rendbe minden, akkor indul a finomítás, jöhet a plusz fény.


Példa a 35 cm magas 75 literes előzménye ez volt: [link]


Mikor nem volt egy száll alga sem akkor álltam neki, jöttek a gizdább növények, kisebb akváriumoknál kocsány nélküli ambulia, vagy tüskés hínár a kezdő növény, rendezi az alga kérdést.

2015. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze fentit co2 adagolás, és carbo adagolás nélkül értem, csak easy life profito, mostanában aqua garden a növénytáp, ha kell akkor a talajba nyomok még tablettát.


Én ezt használom: [link]


Helyben van a bolt, igy betankoltam 2018-ig.

2015. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!