Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy melegben elképzelhető,...

Nagy melegben elképzelhető, hogy több napig fel se jön a Koi Ponty a tó aljáról?

Figyelt kérdés

Pár napja a legnagyobb Koi úgy döntött lemegy a tó aljára vagy valahova befészkeli magát és még enni se jön fel. (vagy csak akkor jön pár pillanatra mikor pont nem látom).

Többi kisebb Koi és aranyhal pedig nagyon élénk és folyton a felszín közelében van.

Ez így nagy melegben teljesen rendben van,vagy esetleg valami baja lehet?



2015. júl. 8. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyilván, hideg vízi halak.
2015. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a tó alja hidegebb értelemszerűen így valószínűleg lent hűsöl valahol
2015. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem tényleg így van és nem a szomszéd hülye macskája szedte ki a tóból.
2015. júl. 8. 15:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Előjött már?
2015. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem annak ellenére se látom, hogy a szűrő hálóval megpiszkáltam a tó alját.

Kezdek arra gyanakodni, hogy tényleg a szomszéd k.... macskája valahogy kiszedte,mert azt nehezen hiszem el, hogy lassan egy hete lent alszik valahol az iszapban és még a tó közepéig se jön fel mikor többit meg szinte egész nap látni.

2015. júl. 9. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom :(
2015. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem is kiszedhette a macska, bár nekünk 4macskából egyik sem szedi ki, csak isznak a tóból. Nekünk van kicsi és nagy koi is, a nagyok kissé félénkek, de max 2napig nem jönnek fel ha etetés van. Mondjuk mi meg se tudjuk piszkálni mert 5méter mély, de kajára mindig feljönnek..próbáld meg, hogy kenyeret apróra tépsz és bedobálod, hátha előjön..esetleg nem lehet lyukas a tó és a lyukon bement?

Mert ha a macska ki is szedte, szerintem látnád a maradványait. Mekkora colt egyébként a hal?

2015. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mivel ugye a tó fólia nem mindenütt teljesen sima, ezért olyan "törések" vagy úgymond lyukak előfordulhatnak amibe akár bemehetett, de ha be is ment akkor már rég ki is jött volna szerintem.

De olyan lyuk ahol a víz is kifolyna olyan biztos nincs.

Időközben nekem is eszembejutott, hogy ha macska lett volna, akkor lennének nyomok, viszont azokat nem találtam.

A hal pedig nagyjából 25-30 centi.

2015. júl. 11. 07:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de ha esetleg másnak is lenne ilyen problémája: megijedtek a halak valamitől. Valami újdonság a tóban, esetleg kavicsrakás a szélére, és elmennek mélyebb részekre, nekünk is ez történt, meg amikor betelepítettük őket. A meleg miatt biztos nem, nekünk imádják a meleget, amikor tűz a nap, mindig a tó felszínén vannak, csak hidegebb időjáráskor vannak picivel mélyebben. Miután megijedtek, egy idő után feljöttek. Neked előjöttek?
2016. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kérdés valóban nem friss már,viszont azóta se jött elő,ami azt jelenti vagy macska volt, vagy gólya, esetleg más madár.

De aztán több hal is így járt azóta,annak ellenére,hogy a tó fölé egy háló van kifeszítve,ami elvileg megvédi őket.

2016. jún. 19. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!