Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kiégett izzóval vásároltam...

Kiégett izzóval vásároltam egy 72 l-es akváriumot. Ezz az csővolt benne :T8 15w 435mm. Mire cseréljem?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy tudom a szabályokat a w/l ről. Erre nem szeretnék kitérni. Hol tudnék netről rendelni ebben a méretben 55w os csövet? Vagy inkább keresek ledes megoldást? De oda is t8 as csati van. Nem szeretnék megválni az akvárium tetőtől. Szoval pasz..

#guppi #T8 #dìszhal
2015. júl. 12. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Konkrét típus nem kell, bemész egy villamossági boltba, kérsz egy 15 watt t8 fénycsövet, 6000-6500 kelvinest, amelyik van, én az olcsóbbat venném, veszem, polylux, osram, Ge, philips, Tungsram stb jó.

Sokan az osram lumiluxra esküsznek, ha éppen kell konkrét márka, típus, nekem eddig az 500 ft-os polylux xl alatt is szépen nőtt minden.


Akvarisztikába ne vegyél, jó drága lesz, ha mégis olyan kell, akkor sylvania aquaclassic fénycsövet vegyél, olcsóbb mint a többi fénycső, pl jbl vagy sera, a sera arany árban van.


Szerintem minden alternatívát felsoroltam, a legegyszerűbb a villamossági bolt.

2015. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ja, kifelejtettem, 860 vagy 865 a fénycsőszám, igy kérd a villamosságiban, van 765 is, annak nem olyan jó a színvisszaadása, a 8.. fénycsőnek 80% ezért jobb.


Tehát "15 watt, t8, 860 vagy 865 fénycső", a hossz ne zavarjon meg, nem láttam még sehol 435 fénycsövet, 438mm fénycső van, simán befér, a watt a lényeg.

2015. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pendulum92 ***** válasza:

Ebben a méretben nincs 55w-os cső. A fénycső nem olyan, mint a villanykörte, hogy van a foglalat és 20-100 w-ig bármi belemegy, kivéve a kompakt izzó.


Fényerőt növelni még két foglalat és egy fénycső betevésével tudsz.


A többi Joci leírta.

2015. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"55w os csövet?" ezen átsiklottam, nem létezik ilyen cső, ahogy Pendulum92 írta.


Kicseréled a kiégettet, de az sem kizárt, hogy az elektronika szált el, a bővítés meg ilyen: [link]


Gyáriban az aquael gyárt komplett armaturát, de szerintem nem fér be, 55 cm a fénycső+foglalatok. [link]

2015. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Nagyon jó tanácsot kaptam mindenkitől.
2015. júl. 13. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!