Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szül a xifom mit csináljak?

Vakrepulo kérdése:

Szül a xifom mit csináljak?

Figyelt kérdés

sos, apuka lettem segítsetek!

úgy jártam mint a forumtárs pár hozászolással ezelőtt


nagy volt a tricolor xifom hasa, gondoltam próba cseresznye különrakom egy 40 literes tankba

vasárnap délután raktam külön

most jöttem haza a munkából legalább 5 kishal van az akváriumba lehet kicsivel több de kevesebb mint 10

most mi van?

visszarakjam az anyahalat a nagy tankba?

mennyi ideig szül? most már nem látom nagynak a hasát, de nem értek hozzá

lehet szül még?

vagy lehet már megvett pár 10-et?

vagy lehet első szülésre csak pár hal van?


valaki segítsen, mert tiszta stressz vagyok!



2015. júl. 13. 19:39
 1/5 kari ka válasza:
Vedd külön a nőstényt gyorsan míg lehet. Mert finom falatoknak fogja tartani. A szülés 2-3 óra alatt lezajlik. :D
2015. júl. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

külön raktak az anyahalat, utána figyeltem vagy egy órát, már nem potyogtatott magából csak kakit


8 kishalam van, vagy megette a többit, vagy azért ilyen kevés, mert első szülés, meg kitenyésztett fajta

2015. júl. 14. 06:30
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Első ellésre nem ritka a kevés egyedszám, másodjára már több lesz, aztán rengeteg. A kishalakhoz is tegyél növényt,(hínár és mohafélék, vagy más úszó, lebegő növények) ha nem lenne, had eszegessék róla az algát. A vizet is némiképp szűrik és biztonságérzetet is adnak az ivadéknak. Keltess nekik sórákot, etess őket naponta, lehetőleg változatosan 2-3 alkalommal, de csak mindig egy csipetnyit. Részleges vízcserét ennyi kishal mellett 40-literes akváriumban elég hetente egyszer csinálni. 30%-ot cserélj azonos hőfokú állott vagy klórtalanított vízzel. Az ivadék vizét is kell szűrni ill a kajamaradékot rendszeresen ki kell szippantani iszaplopóval. Jó nevelgetést, mire elérik a 2-3cm nagyságot jönnek a kis tesók is.:D
2015. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket

azt tervezem, hogy pár nap után visszarakom őket a nagy akváriumba egy hálós 5-7 literes tartóba, hogy elkülönűljenek a nagyhalaktól és abban tartom őket 1-2 cm-es nagyságig


vagyis itt vagyok gondba, mert fogalmam sincs mekkora méretig kell őket külön tartani, ami van az akváriumba: algaevő, xifo, brokát márna, malabári dánió, meg valami amit nem tudok pontosan, talán császárlazac, de nem teljesen úgy néznek ki

2015. júl. 14. 09:20
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mekkora az akváriumod, feltételezem elég nagy ha ekkora méretű rajhalakat tartasz. Függ még attól is, hogy mennyire dús a növényzet, a felsorolt halak mindegyikének fontos sok növény, köztük az árnyékadó úszó növények is. Esetleg növényesíts ha nem így lenne. Az akvárium elejére ne ültess semmit, vagy alacsony növényeket válassz, hogy kellő úszótér is legyen. Ilyen körülmények között 3cm kishalakat kiengedhetsz. Ha van tüskés hínárod akkor még kisebb korban ki lehet engedni (kb 2cm), sőt később ha már 50db halat ell, sokan túl is élnék a sűrű növényzet között. A nevelőketrecet is árnyékold és abba is tegyél valamennyi növényt. Én a te helyedben a 40-literesben nevelném őket, de így is jó lesz. Elég békés halaid vannak ha nagy az akvárium és kellő egyedszámúak a rajok akkor nem lesz gond, a dániók lehet, hogy megkergetik őket de szerintem bántani nem fogják.
2015. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!