Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állatkínzásnak számít a...

Állatkínzásnak számít a műnövényes akvárium?

Figyelt kérdés
Szerintem kis odafigyeléssel jó életkörülményt lehet elérni abban is. Nem egyenlő az élő növénnyel, de nem mindenkinek van rá lehetősége.
2015. júl. 13. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
miért szeretnél műnövényes akváriumot? Vannak nagy strapabírású növények! Sokkal szebbek!
2015. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem akkor inkább pakold tele más természetes dekorációkkal, például nem meszes kövekkel és fákkal.
2015. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Pl a ferplast műfűbe beledöglik a törpepáncélos harcsa, mert az a műnövény hegyes, mintha kis késekből állna, a harcsa meg szeret a talajban turkálni. Bemegy a szálai közé, nem tud kijönni és felnyársalja magát. De persze van olyan műnövény is ami nem okoz gondot. Pl a csavart vallisneria és társai.
2015. júl. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem okoz sérülést a halaknak és környezetbarát anyagból készült akkor beteheted, pár hónap elteltével élővé válik a rátapadt algától, még pár hónap és szépen kiszőrösödik az ecsetalgáktól. Nem szép látvány sem tisztán, sem algásan de ha neked jó, nekem is. Sügéres akváriumokat is működtetnek növények nélkül, kell egy viszonylag nagy akvárium, kevés hallal, erős és jó biológiai szűrés, gyakoribb vízcsere és takarítás dióhéjban ennyi. Nem értem mit akar az jelenteni, hogy "nem mindenkinek van rá lehetősége", akinek felszerelt akváriumra, halakra és műnövényekre van lehetősége, annak élő növényre is. Ha nincs 500-Ft egy marék tüskéshínárra, vagy egy kupacnyi mohára, akkor gyűjteni is lehet tavakból, patakokból, sőt halat is foghatsz bele és még fűteni sem kell nekik. Így kezdtem én is. Én minden esetre biztatnálak arra, hogy élő növényt tegyél az akváriumba, ha mást nem is legalább egy marék tüskéshínárt, vagy májmohát dobj a vízre.
2015. júl. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet, ez illik a műnövényhez :)

[link]

2015. júl. 14. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mégegy

[link]

2015. júl. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak a jóízlés elleni bűntettnek számít
2015. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!