Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítsam meg az...

Hogyan tisztítsam meg az akvárium vizét?

Figyelt kérdés
Van egy 66 literes akváriumom hónapok óta be van üzemelve (növényekke, halakkal, csigákkal), a víz minőséggel szerintem nincs gond, a halak jól érzik magukat a növények nőnek (bár egy kis alga van a levelükön) viszont a víz koszos/szemcsés, olyan mint ha port szórtak volna a vízbe. Először azt hittem levegő buborékok de egy nagyobb tisztítás után eltűnt kb másfél hétre. Én a szűrőre gyanakszom bár elvileg papíron megfelel (max 80l 600l/h) vagy a talajra van sok kosz lerakódva és a halak meg a levegőztető felkavarják? Szerintetek mi lehet és hogy tudnék megszabadulni ettő a jelenségtől?

2015. júl. 13. 10:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ezen a képen szerintem jól látszik:


[link]

2015. júl. 13. 10:48
 2/12 Dioxyde ***** válasza:
Vitorlásoknak kicsi lesz az akvárium.Hetente csinálj 20%-os vízcserét állott vízzel.
2015. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Heti víz cserét mindig megcsinálom. A vitorlás most még kicsi majd tervetek egy 300-400 literes akvát az már jó lesz neki :)
2015. júl. 13. 12:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom,hogy nagyobb szűrőt vegyek vagy talaj szűrőt...
2015. júl. 13. 12:27
 5/12 Dioxyde ***** válasza:
jaja az úgy már pöpec:D milyen a talajod? lehet csak a szemcséket kavarja fel a szűrő.
2015. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dioxyde ***** válasza:
külső szűrőt vegyél majd JBL szerintem teljesen jó nekem már évek óta 2 megy és semmi probléma velük.
2015. júl. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pendulum92 ***** válasza:

Érdekes módon én is ugyanezzel a jelenséggel küzdök. Mostanában jelent meg, szerintem nagyobb infuzóriákat láthatunk.


A vízcsere biztosan jó tüneti kezelés, akár heti 2 x 30% is jó lehet, de hogy pontosan mi váltja ki, jó kérdés.

2015. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jobb szűrés kell, a jelenlegi nem jó sok mindenre, gyenge szűréssel csak pár hónapig lehet fenntartani egy halas akváriumot.
2015. júl. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sima folyami kavics közepes és kis szeműt keverve tettem bele aljzatnak. És milyen szűrőt vegyek csakis külső jöhet szóba? Meg hány liter per órás legyen?
2015. júl. 13. 16:25
 10/12 A kérdező kommentje:

Ezt találtam az infuzóriáról:


"A problémát alapos vízcserével, erős levegőztetéssel, az etetés pár napi mellőzésével és elsötétítéssel orvosolhatjuk. Hosszú távon egy jó biológiai szűréssel, továbbá a túletetés és a túltelepítés elkerülésével szabadulhatunk meg tőle. A kovaföld vagy a szintetikus micronszűrőanyagok képesek eltávolítani a vízből, de a hagyományos szűrőanyagokon akadály nélkül átjutnak az egysejtűek."


Remélem ez használ.

2015. júl. 13. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!