Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hirtelen algásodás?

Hirtelen algásodás?

Figyelt kérdés
Több éve semmi gondom az akváriumommal (csak hobbi akvárium), de az utóbbi 3-4 hónapban iszonyat elkezdett algásodni az egész akvárium, még az akvárium fala is, nem tudom mitől lehet, semmi nem változott a lámpacserén kívül. Valakinek ötlete mit csinálhatnék vele ?
2015. júl. 14. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont a világítás cseréje okozza....
2015. júl. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy olyan led lámpám ami rettenetes algákat csinál, bármilyen akváriumra teszem rá - műr több akváriumon próbáltam. Ilyen színes, kék, piros ledek vannak benne. Nem ledesre cserélted?
2015. júl. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés infót adtál meg, szinte lehetetlen okosat mondani, pl lámpa, vagy csak fénycső csere volt, mekkora az akvárium, mivel tápozod a növényeket stb


Ha fénycső csere volt, akkor azt tudni kell, hogy a régi fénycsövekhez képest kb 10%-al erősebb a fény, 1-2 hónap alatt ez a 10 % lemegy, gyengül a fényerő, ami kitart a fénycsövek kiégéséig. A kiégést nem ajánlott megvárni, mivel sérülhet a fénycsövek bevonata, eltolódhat a színspektrum, ami algásodást okothat, évente, de max 2 évente, vagy alga megjelenésével, növény stagnálás észlelésével cserélni kell.

Röviden, lehet, hogy ez a 10%tett be, miatta van az alga.


Lehet hibás fénycső, amin sérült a bevonat gyárilag, de lehet, hogy nem jó a fénycső színspektruma, színhőmérséklete, édesvízibe megfelelnek a 6000-6500 kelvin színhőmérsékletű 3 sávos fénycsövek, jó bennük a piros-kék aránya, megfelelő a színspektrum.

Ha akvarisztikai fénycső volt előtte, és azzal nem volt algás, pl növényes, pirosas fénycső, akkor azt kell venni bele. A fénycsövek piros-kék színspektruma diktál egy növekedési ütemet, ha az új fénycsőé kevesebb, akkor táp felesleg lesz, jönnek az algák, ha több, akkor a növénytápozáson erősíteni kell, különben hiány lesz a gyorsabb növekedési ütem miatt a növényeknél, a hiánytünet miatt stagnálnak, tönkre mehetnek, és szintén jönnek az algák.


Ha ugyanazt a fényt vetted pontosan ami előtte volt, akkor kezd el mechanikusan irtani az algát, metszés, tereptárgyak letakarítása, amint a fényerő csökken helyreáll a dolog, az algák ugyanazt használják mint a növények, így csak a növények erősítésével, és az alga irtásával lehet megszabadulni tőle, nem árt fokozni valamennyivel a heti részleges vízcserét.


Annyi azért van, hogy csak azoknál az akváriumoknál okoz gondot az új fénycső kezdeti erősebb fénye, ami penge élen táncol, jól működő akváriumnál semmi negatívum nincs.

2015. júl. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyelőre felhívtam a helyi akvárium tanácsadást és majd jönnek megnézni mi lehet a gond.
2015. júl. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!