Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pultunak el sorban a...

Miért pultunak el sorban a halaim?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hét alatt 6 halam döglött meg és nem tudom elképzelni miért,hiszen a vízüket rendszeresen takarítom. Bár sajnos megtelepedett a fekete fonalas alga mindenhol az akváriumban de ezt is kezelésbe vettem az eladó tanácsait felhasználava egy alga ölő szerrel ami elvileg teljesen ártalmatlan egyaránt halak és növények számára. Viszont a halaim sorban pusztulnak és a növényeim is rohadnak. Mit tegyek? Mi lehet a baj?

2015. júl. 16. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a ph értékét a víznek. Nekem is volt ien problémám és kiderült hogy azért mert túl lúgos volt a víz. Amúgy egyéd tünet nincs, modjuk kifakultak a halak, fehér pöttyök megjelenése a halakon...Az algaölö szer pebig nem jó ötlet(az elado szava nem megbízható) inkább vegyél algaevő harcsát vagy csigát.
2015. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok algaölő szer a szűrőben élő fontos lebontó baktériumokat is megöli, valószínűleg ez a gond, legjobb amit tehetsz, hogy veszel kereskedésben baktériumkultúrát(más akvarista szűrőjéből kimosott "kosz" is megfelelő), ezt a vízbe öntöd, és két-három naponta etetsz, majd kb. 3 hét alatt visszaállsz a normális etetésre. Az algát egyébként a kifejlődés okának a megszüntetésével lehet hatékonyan kiirtani, a tüneti kezelés csak átmeneti hatással bír.
2015. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Semmi pusztulásra következtető tünetük nem voltak a halaknak. Ma például a sziámi harcos halam pusztult el de semmi baja nem volt az ég adta világon. Egyik percben még boldogan lubickolt a vízben és most hogy este jöttem ellenőrizni őket látom hogy fel van fordulva.
2015. júl. 16. 22:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez mérgezésre utal, ami a baktériumok híján felgyülemlett káros vegyületekre utal.
2015. júl. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt most még egyszer, ha már elsőre nem ment...

Ez mérgezésre utal, ami a baktériumok híján felgyülemlett káros vegyületek miatt van.

2015. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mi a teendő? Mit tegyek hogy minél előbb tudjak javitani a helyzeten?
2015. júl. 16. 23:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el az első válaszomat.
2015. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak alá tudom támasztani Neolamprologus01, és Z. Csenge állítását, valószínű az algaölő a ludas, ammónia vagy nitrit mérgezés lehet, nem egy ilyen eset volt már itt a gy.k oldalon.
2015. júl. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Sok hal és növény magára az algaölőre is érzékeny.
2015. júl. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok én azt mondom vegyél egy ojan tesztcsíkot ami mér mindent(ph, kh, nitrit, nitrát, stb) aztán ha megvannak az eredmények kozöld és fogadd meg a többiek tanácsát:szerezz be néhány baktériumot.
2015. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!