Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium inditás! Megfelelő...

Új akvárium inditás! Megfelelő az elképzelésem!?

Figyelt kérdés
2 éve volt egy 63L akváriumom.. Van hozzá egy eheim pick up 2010 es belsoszurom.. egy 25w automata melegitom.. ( tudom 50w kellene ) Néztem hozza egy teto vilagitast 1x15w.. szerintetek ez elég? JBL manado aljzatot szeretnék bele.. es egy hatalmas mangrove gyokeret es pár db lavakovet.. erre javai moha menne es anubiust, sallangos vizipafranyokat szeretnek es meg valami novenyt ami az aljzatot benohetne akar.. de nem tudom arra mi felelne meg!? Ebbe majd red garnik mennenek es 10 db serpa lazac.. velemeny !?
2015. júl. 19. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A manado szerintem jó gondolat.

Red cherry, a törpe garnéla mindig kényes pont, mivel rövid életű, szaporodnia kell, hogy ne tűnjön el az akváriumból a faj, kicsi garnélák, kicsi vízterheléssel, tehát lehet jó sok, viszont a szaporulat 1-2 mm nagysággal kezdi, tehát sok hal megeheti, nano halakkal szoktak próbálkozni, de akkor is a garnélák legyenek az első lakók.


25 watt fűtő, tető világítást írtál, tehát zárt fedél van, szerintem így elég lesz, nem kell nagyobb ha télen fűtött az a helység ahol van az akva.


15 watt fény, valószínű ez egy darab t8 fénycső, nem sok minden marad meg alatta, ki kell fény terelőzni a fedőt, úgy nem veszik el a matt tető miatt a fény jó része.

Sokféle fólia van, öntapadóst érdemes venni, ilyesmi a művelet: [link]


Mohák, akkor maradnak tiszták, és szépek ha garnéla is van, tisztán tartják, egész nap takarítják.


Sallangos vízipáfrány, szerintem kevés a fényed hozzá, a talaj takaró is nehéz ügy.

2X15 watt, 1800 lumen fénnyel már van esélye sok növénynek, talajtakaró az nehéz ügy, ami intenzív fejlődésű, jó metszhető, jól regenerálódik az talán a hm (Hemianthus micranthemoides)


Nálam meg tudott kapaszkodni páncélos harcsák mellett is: [link]


Egy másik akváriumban sok aqua plant tablettával beterítette az előteret: [link]


2 sor t8 világit felette, 35 cm magas az akva.


Fénycső bővítéssel van esély rá, hogy jó a hm talajtakarónak, az ilyen: [link]


A szűrés jó, ha régóta áll a szűrő ellenőrizni kell a szivacs nem-e porlik, valószínű háló kell a burkolatra majd, hogy ne szívja be a garnélákat.


A serpák szerintem megeszik a kicsi garnikat, természetesen a nagyokat nem, de erről valaki majd mond valamit, nekem a neonok nem eszik meg őket.

2015. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az akvárium indításánál ügyelj, hogy meg legyen a 3 hét üresjárat, mohákat ne kötözz a fára, várd meg amíg lemegy a penészesedés, kitisztul minden, érett lesz a biológia, 3 hétig csak naponta szórj egy csipet haltápot, a szűrő folyamatosan menjen.


3 hét után, ha tuti minden, akkor kiveszed a fákat, gél alapú pillanatragasztóval, vagy kötözve mehet rá a javai moha, ha semmi negatívum nincs akkor jöhetnek a garnélák, én nagyobb penészedő fánál várnék a többi növénnyel is, nem érdemes kapkodni, az indításon múlik az akva későbbi sorsa.


Tehát durván 1 hónapod lesz arra, hogy kitaláld a halakat, garnélákat, addig csak a szűrő menjen, a manado is dolgozza ki magát, annak is 2-3 hét kell.

2015. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
JBL manadó felejtős, ha halat is akarsz tartani, rettentő könnyű általános talaj. Nekem volt de a szűrő folyton hordta az akvárium túlsó felében ahogy fordult a víz. Illetve kakadu törpesügérem egyetlen farokcsapásától eltűnt az általa felkavart talajködben.
2015. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Furkesz nekem az a gondom, hogy jelenleg nincs igazán a manadohoz hasonló talaj, egy társas, vegyes akváriumnál, a talajjal szemben feltámasztott elvárásoknak nem sok talaj felel meg.

Példák, legalább 5 évig használható egyhuzamban, kedvező áron, 4000ft/10 liter, 8500/25 liter, vásárolható, bármikor bele lehet túrni tiszta szűrő mellett, nem rohad be, jól továbbija a tápanyagokat, alkalmas a baktériumoknak. 4-5 év használat után egy mosással újra használható, olyan mint az új. Kifejezetten alkalmas talajlakó halaknak.


Szívesen vennék én is nehezebb talajt, amiből lehet dombokat csinálni, de csak az ázsiai talajok vannak, amik nehezek, de puhák, aktív talajok, nem igazán moshatóak, felkeverni meg erősen nem ajánlott, sártenger lesz. Sima pro soil talajba esett egy csavar egy srácnál, félre túrta a talajt, hogy megkeresse, ronda barna lett a víz, és azóta nem tud kijönni az algából.


Egyenlőre a manadótól alkalmasabb talaj hétköznapi akváriumokba nincs, télre nekem is lesz egy nagyobb, esélytelen, hogy találok a manadotol alkalmasabb talajt addig, jó lenne ha valami felbukkanna, de kötve hiszem, hogy lesz.

Pro soil, Oliver Knott, Ista, Ada stb nem játszik, nekem ezek alkalmatlanok teljesen, mint ahogy a családokban lévő akváriumok többségében azok, természetesen egy kimondott növényesben ami pl 1 évre készül.


Furkesz ha tudsz valamit oszd meg, még én is keresgélem a talajokat, de nehéz 3-4-5 éves tapasztalatokat találni.

Alga szempontjából a manadoval van a legkevesebb gond, belső szűrős akváriumoknál.

2015. júl. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Jocikám, mondtam már, durva szemű homok és 1-3mm folyami sóder keveréke, örök életű akváriumi talaj, csak tápozni kell néha :D Természetesen ezt viccnek szántam, de attól még működik.:D A HM szépen bokrosodott ebben is, igaz, hogy én nem nyírogattam, csak akkor amikor dugvány kellett. Co2- nem adagoltam. A HC viszont nem maradt meg, de szerintem az sem a talaj miatt. Bocs, hogy belebeszéltem.
2015. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Salx Narval nálam is működött a rostált sóder x évig, kíváncsiságból próbáltam ki az agyag talajt, sokkal jobbnak találtam, ezért váltottam, sokféle talaj van, egyedül a festett dekor kavicsokat kell szerintem kerülni.


Mindig az agyag talaj kategóriába van dilemma, hogy melyiket, van az a tábor aki szerint könnyű, nehéz bele ültetni, stb

Aztán meg van az a tábor, aki 4-5 év használat után felteszi a kérdést magának "kibir ez még 4-5 évet az akváriumban" a megalapítás meg az, hogy simán.


Egy kérdés kapcsán csináltam ezt a videót két hónapja: https://www.youtube.com/watch?v=Wy26KayD9NY

2015. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A videódat nézve nekem ez a talaj simán bejönne, könnyű de azért elég jól süllyed, különösebb porzást nem láttam. Ha talajtakaró növények vannak rajta, ill sűrűn van növényesítve akkor talán még jobb is, hogy laza szerkezetű. A talajturkáló halak és a szűrő elvégzik a talajporszívózást helyetted.:D Azon gondolkodtam, hogy ezt a talajt akár egy vastagabb csővel ki is lehetne szivattyúzni az akváriumból, mármint ha valaki át szeretné mosni.
2015. júl. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!