Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe tűzhasú gőtém nem tud...

A törpe tűzhasú gőtém nem tud úszni. Ez normális?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy nagyobb akváriumot az előzőnél - az előzőben csak 5 cm víz volt neki, ebben most a duplája. Átraktam a vízbe, először próbált úszni, kalimpálni kezdett aztán elsüllyedt, mozdulatlanul. Úgyhogy gyorsan kivettem és kitettem a benne lévő sziklára. De most nem igazán merem így benn hagyni, nem tudom mi van vele :s :(

Azt hittem nagyobb helyen, ahol több a víz jobban fogja érezni magát... Öntsek bele kevesebb vizet megint?



2015. júl. 19. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
De van hogy félórát állnak a víz alatt, és nem fulladnak meg. Vegyél egy teknőskimászót, ilyesmire fel tud menni: [link]
2015. júl. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, Kérdező, de ennyi szaktudással csodálom, hogy még nem nyírtad ki szerencsétlent.


Kétéltű. Totál jól elvan vízben.

Kalimpálás = menekülés (megijedt attól, hogy mozgattad, az ismeretlen, új helytől stb.)

Lesüllyedés = megnyugodott.

Nem kifejezetten aktív állatok. Az idő nagy részét az aljzaton, faágakon, növényeken ücsörögve töltik, néha feljönnek levegőt venni és annyi.

2015. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszadó, jelentem ennyire nem vagyok hülye a témában, tisztában vagyok a kétéltűek alaptulajdonságaival, köszönöm :D

Volt már korábban is gőtém, és ő is megvan már egy ideje, viszont neki ez az első alkalom hogy ilyen mélységű vízben van.

Nem szokott megijedni az érintéstől, és ha vízbe raktam eddig mindig rendesen úszni kezdett. Csupán érdekelt, hogy lehetséges e hogy az az ok hogy még nem volt mélyebb vízben és szoknia kell, vagy van e rá esély hogy ha nem ér le a lába úszni sem tud :s

Köszönöm szépen mindkét választ!:)

2015. júl. 21. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!