Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy algaevő harcsát.1....

Kaptam egy algaevő harcsát.1. Kell-e neki adni zöldségeket? 2. Fát honnan szerezzek be neki? 3. Kell-e búvóhelyet készíteni? (pl. cserép)

Figyelt kérdés
Élő növény nincs az akváriumban , mert az almacsiga mindig, mindent megeszik.

2015. júl. 21. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A leveles zöldségeket inkább csak forrázva, éppen, hogy felforrjon, ami látod, hogy vastagabb azt lehet főzni, főzés után lehűtöd, és lesüllyed.

A teljesség igénye nélkül, főtt, párolt: dinnyehéj, répa, uborka, saláta, paraj, brokkoli, karfiol, sütőtök, cukkini, bármit meg lehet próbálni.

Fát gyűjthetsz is, fűz, nyár, tölgy, gyümölcsfák, szőlő, stb a diófa, fenyőfa nem jók. Akvarisztikában kapsz vasfát, az rögtön lesüllyed, nem kell sújt tenni rá, pl követ, van világosabb vasfa is mopani vasfa, előbbiek színeznek, a szőlő tőke csak egy darabig.

Van a red moor fa, nem színez de jó drága.

Külön búvóhely nem kell, elég a fa, nem árt az egyik végét kicsit megemelni, körbe tudja járni, az lesz a törzs helye.

Adhatsz neki spirulina tablettát is, egy kifejlett anci minden másnap bever egyet, zöldség az maradhat az akváriumban amíg meg nem eszi. Belső szűrőnél többnek bedurrant a víz, a zöldségtől, így nem árt eltalálni menyi az amit 1 nap alatt megeszik, ki kell tapasztalni, külső szűrőnél mindegy, soha nem vettem még ki zöldséget, talán annó a dinnye héjat, uborka héjat, nem árt ezeket meghámozni, nálam a héját nem eszik.

2015. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
* dinnyehéjnál a külső részre gondoltam, hogy meghámozni, a zöld részt szeretik főzve.
2015. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Forrázott zöldséget kaptak nálam is - szerették.

De pár óránál tovább ne hagyd bent, mert bedurrantja a vizet.

Saláta, reteklevél, karalábé, répaszelet - amit te is megennél az mehet nekik is :)

2020. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!