Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális ha az egyik nagyobb...

Normális ha az egyik nagyobb testű algaevő halam belemászik a levegőztetőbe?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb algaevő halam, és rendszeresen azt csinálja, hogy a levegőztetőnek (buborékokat csinál a vízbe) abba a részébe megy ahonnan a levegő jön ki. Nem fér bele, ahhoz túl nagy, de eltömíti a levegő útját és nem megy a vízbe buborék. Ez a kis ketyere meg csak dolgozik, nyomná a levegőt a vízbe, de nem lehet mert ott a hal. Nem tudom ez mennyire normális, elvégre az a kütyü áram alatt van, meg szerintem a halnak se nagyon biztonságos. Szerintetek?

2015. júl. 25. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Van bent neki valami fa vagy barmilyen sotet targy amibe bele tud bujni? Ez a megoldas
2015. júl. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Így van, ezek a halak dög és korhadékevők az algaevés mellett szükségük van valami gyökérre, vasfára, sőt növényi és állati eredetű kajára egyaránt. Kisebb korban nem kell külön etetni beérik a halak maradékával de később már igen, fa, vagy gyökér viszont szükséges. Ahogy az első válaszadó is írta, bújókat kell építeni részükre ez lehet cső, kőből épített barlang, cserépféleség, fébe vágott kókuszhéj,stb. Lényeg, hogy kényelmesen elférjen, megfordulhasson benne és lehetőleg sötét legyen. Jó, ha több ilyen hely is van, hogy kedvükre választhassanak. Neked kell olyan is ahová csak a kisebbik fér be. Kiderítetted már, hogy milyen algázóid vannak?
2015. júl. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Ja, a szűrőt nem kell félteni semmi baja nem lesz attól, hogy beledugja a fejét, de természetesen jobb, ha másutt pihenget. Az is lehet, hogy kajálni jár oda, érzi a szűrőben lévő korhadékanyagokat vagy a levegő hatására képződő friss algát. Nálam volt olyan, hogy egy pár cm nagyságú Anci átbújt a szűrő 2-3 mm-es rácsán és a szűrőben éldegélt. Azt hittem már, hogy megdöglött, a szűrő tisztításakor úszott elő még szerencse, hogy vödörbe szoktam mosni akváriumvízben.:D Ma sem értem, hogy tudta magát bepréselni azon a szűk nyíláson, de a motor felől biztosan nem mehetett.:D
2015. júl. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a szűrőt kell félteni, hanem a halat!

Ha véletlenül mégis bepréseli magát, simán ledarálja a fejét!

2015. júl. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Teljesen normális viselkedés, minden anci csinálja. A legjobban tartottak is, tökéletes etetés és búvóhelyek mellett is. Valamiért ösztönösen keresik az erős áramlást és csak azért is szembeúsznak vele. De azzal együtt, hogy természetes, akváriumban veszélyes lehet. Hallottam már ledarált anciról, nálam meg a falfesték ázott el, mert eltömítette a szűrő kifolyóját, és a levegőcsövön jött ki a víz. A kütyüdet valószínűleg át kell alakítani, mert ha a lapátok levegőre kerülnek a hal miatt akár le is éghet a motor.
2015. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!