Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most olvasok a pc ventilátoros...

Most olvasok a pc ventilátoros hűtésről. Akik használják, nektek ér valamit?

Figyelt kérdés
mert nehezen tudom elképzelni. hogy egy pici kis ventilátor lehűtené a 30 fokos vizet 26ra.
2015. júl. 25. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor a levest fújod, akkor is a pici kis szád elég jól hűti azt is.
2015. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A párolgó felület nagyságától, és a párolgás erősségétől függ.

2 fokot simán le lehet hűteni.

2 fok egy halnak, már különbség lehet az elviselhető, és az elviselhetetlen között.

2015. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam kettő megy 112l felett. A szobában 32 fok van, a víz 26 fokos fixen.
2015. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Főleg ott hatásos ahol zárt tetőbe épített fénycsövek vannak, itt én az egyiket szívó a másikat fújó oldalával építeném a tetőbe. Szépen elszívják a fénycsövektől felmelegedett levegőt. Nagyobb vagy nyitott akváriumnál inkább a vízfelszínre kell irányítani én ide már kicsinek tartottam ezért egy nagyobb mini asztali ventilátort használtam ano. Ehhez hasonlót, fektethetőt, [link]
2015. júl. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden akváriumra tettem 12 centis PC ventillátort 9 voltos adapterre kötve. Évek óta így csinálom. Télire elteszem, de következő nyáron megint előveszem a ventiket.


Az egyiket most néztem. A 200 literes akváriumom 28 fokos volt például amikor rátettem a ventilátort és 26 fokos lett utána.


Tengeri akváriumokat hűtök, mert a koralljaim nem szeretnek 30 fok fölé hevülni. Lehet hogy pár napig kibírnák, de huzamosabb ideig nem valószínű. Mellesleg a halak jobban szokták bírni, édesvizi halak főleg, de persze ha lehet nekik kedvezni a ventilátorral, akkor mért ne.


Nem drága, kb 2-3 ezer Ft-ból meg tudsz csinálni egy ventit, adapterrel együtt.

2015. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a 200 literes akváriumom nyitott, azt hozzáteszem.


Am a kisebb, 80 literes akváriumom, szintén nyitott, amikor csak 27 fok volt a lakásban azon a venti kicsit túlhűtötte a halakat. Belenyúltam és túl hidegnek éreztem a vizét a többi akváriumhoz képest (lehet hogy az 4 fokkal is lehűtötte). Ezen a ventilátort arrébb toltam, hogy csak félig fújja a vizet, ne hűtsön túl.

Persze ha benne lenne a fűtő, az visszafűtené a vizet pont jóra 25-26 fokra, de kihúztam nyárra a fűtőket, h ne pazarolják az áramot.

Inkább néha ránézek az akváriumokra, etetéskor belenyúlok és még ha a hőmérőt nem is nézem, érzem a kezemmel ha valami nem stimmel az egyik akváriumban.

2015. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!