Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék beszerezni egy...

Szeretnék beszerezni egy díszhalat ezzel kapcsolatba lennének kérdéseim?

Figyelt kérdés

Szóval még mielőtt megkérdeznék miért szeretnék egyet, mi értelme van, ezt a dolgot tisztáznám: Mostanába picit túlterhelt vagyok, fáradt ezáltal sokat veszekszem mindenkivel, romlanak a kapcsolataim, és egyik este ezen gondolkoztam hogy nagy magányomba mit kezdjek magammal, hát rádöbbentem: nekem kell egy hal, meghallgat, és nem javít ki😄

Viccet félretéve, tényleg "társaságnak" szánnám a drágát, mert rendes állatok nem nekem valók (kutya, macska, nyúl, gyíkok, házisárkány). Erről szeretnék egy szakértőtől teljes körű felvilágosítást!:) Mit, hogy, mennyi.(mivel etessem, mennyit kell neki adni, mennyi időnként cseréljek vizet, mekkora akvárium kell stbstbstb) Köszönöm előre is!😘



2015. júl. 26. 14:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit beijesztettünk, hogy menyire bonyolult az akvarisztika. Nem az! Az indulás, kellékválasztás már az! Megfontoltan kell dönteni, nagyon fontos az indulás, indítás, utána 4 sor van egy A4-es lapon amit be kell tartani, se több, se kevesebb ne legyen.


Az, hogy menyire egyszerű, két képpel tudom mutatni, szeretem a nano akvákat, hal nincs bennük, irányfénynek használjuk őket, be van sötétítve a lakás.


[link]

[link]


Ha tegyük fel, bármelyiket hazavinnéd így kompletten, (nem adom, csak tegyük fel) annyi dolgod lenne, hogy hetente le engedsz 5 cm vizet, állott vízzel pótolod, két naponta adsz pár csepp növénytápot, vízcserénél egy mosogató szivaccsal letörlöd belülről az üveget, pótolod a párolgást mivel nyílt az párolog rendesen, metszed a növényeket egy ollóval, ha a szűrő nem nyomja, veszel ki egy tálban akvárium vizet és abban a vízben elmosod a szűrőanyagot, és pont a vége, nincs más meló vele. Nálam a 8 éves lányom csinálja az első linken szereplőt.


Minden az induláson, és a kellékeken múlik, nem szabad kapkodni, és jó minőségűt kell venni, valamint tudni kell mit szabad, és mit nem, pl egy algairtó, vagy fertőtlenítő, esetleg a kereskedésben néha javasolt metilénkék lenullázza az egészet, nem szabad akváriumban használni.


Tehát nem bonyolult ez, csak az indulás az, ha jól sikerül a többi gyerekjáték.

2015. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nah, én azt hiszem inkább beszerzek egy házisárkányt!

Nem, csak vicceltem. Jövő héten még sűrűk lesznek a napjaim, hétvégén pihenek egyet, és utána meg úgy is szabin leszek, belevágok!:)

Egyébként ez a betta nagyon tetszik:)

Köszönöm mindenkinek, hogy ennyire segítőkészek vagytok!! Mindenkinek cuppanós puszit az orrára, illetve egy zöld pacsit

2015. júl. 26. 16:19
 13/16 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes elolvasnod kezdésnek.
2015. júl. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt még nem linkelték: [link] Hátha ezzel is érthetőbb lesz :)


Úgy kezdd, hogy amikor van egy kis időd, elolvasod és értelmezed, amiket linkelgettünk. A, már linkelt, [link] Kezdőknek és Az akvárium menüpontja is nagyon hasznos ám.


A guppik, bár nem csapathalak, társas lények, tehát minimum hármat kell belőlük tartani.


Hacsak egyetlen halacskát akarsz, a betta (avagy sziámi harcoshal) sokkal jobb választás. Nekem ilyenem van, unokatesómnak meg lesz nemsokára.

Néhány dolog, amit érdemes tudni róla:

- Rovarevő: hogy igazán egészséges legyen a halad, a száraz halkaját érdemes fagyasztott, "undi" izébigyókkal kiegészíteni, úgy mint: vörös szúnyoglárva, vízibolha, artémia

- Sűrű növényes akváriumban érzi jól magát. Műnövény végképp nem játszik, a műanyag részek könnyen felsérthetik a szép hosszú úszóit. Élő növényekből viszont nem válogatós, neki mindegy csak egy része érjen a víz tetejéig, mert ott szeret bujkálni.

- Labirintkopoltyús: van neki egy ú.n. labirintszerve, amivel képes felvenni a légköri oxigént. Ebből néhány dolog következik: szeret a vízfelszín közelében, növények között rejtőzködni, megfázhat és a Practical Fishkeeping legújabb száma szerint nem csak az árt neki, ha mindenféle kemikáliákat fújkálsz az akvárium közelében, hanem a passzív dohányzás is.

- Ugrik. Gyakran és piszok jól. Úgyhogy érdemes alaposan lefedni az akváriumát.

- Függőséget okoz. Rengeteg szín, különböző minták és uszonytípusok - ez már önmagában is nagyon vonzó, ráadásul sokan, akiknek több bettájuk is van/volt, állítják, hogy jól megkülönböztethető személyiségjegyeik vannak.

2015. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13 as vok a link lemaradt, de kolléga látom pótolta:)
2015. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

nem itt kéne tanácsokat kérned,hanem besétálni a könyvtárba és kikölcsönözni egy ilyen könyvet. Kikölcsönözni és elolvasni. Utána,ha van valami kérdésed tedd fel. De ne így,hogy semmi fogalmad sincs az egészről.


Kedves #2! Egy guppyt nem szabad tartani,mert társas hal,legalább 3-4 kell,hogy ne érezzék magukat egyedül. Íme,egy újabb állatkínzó(idézőjelben) tapsoljuk meg.

2015. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!