Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akváriumba elég csak akkor...

Új akváriumba elég csak akkor némi kaját dobni, ha az előző adag már eltűnt, vagy minden nap?

Figyelt kérdés
Bejáratási időszak, halak nincsenek
2015. júl. 26. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már, marketing fogás az egész. Olvastál már legalább egy akvarisztikai szakkönyvet ??
2015. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Te vagy az a 65%-os, aki állandóan szűrés nélküli akváriumokról beszél? :) (ha tévedek, bocsánat)


Amúgy nem, még egyetlen egy akvarisztikai könyvet sem olvastam. Még csak nem is láttam olyat élőben. Viszont elolvastam anno rengeteg blogot, fórumot, egyéb netes oldalt, kapcsolatban állok hozzáértő emberekkel.


Ez amúgy is a 2. akváriumom lesz, az elsőt sikeresen fenntartom fejlődő növényzettel, egészséges halakkal.


Ettől függetlenül nem érzem hozzáértőnek magam, ezért bátorkodtam feltenni itt egy kérdést.


Első akváriumnál toltam bele ezerrel a halkaját, nem aggódtam, mert beton szűrésem volt, most viszont egy pici belső szűrőm van extrán vásárolt tm30-as szivaccsal. És a kaját se akarom pazarolni.


Jövőbeni építő jellegű válaszod köszönöm! :)

2015. júl. 26. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyira marketing fogás mint a nitrifikáció. :)

Én mindennap szórtam, igaz nekem másnapra nem maradt semmi nyoma. Ha nem is annyit mint előtte,de egy csipetet én beleszórnék.

2015. júl. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Amúgy artemia és penészedik. Azért egy keveset teszek be.
2015. júl. 26. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor keverd fel kicsit,h az áramlás elvigye.
2015. júl. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az első akvárium sikeres, rendbe van vele minden, akkor használhatsz fel dolgokat abból, pl részleges vízcserénél le engedett vizet töltsd át az új akvába, vagy a régi akvárium szűrőszivacsát mosd bele, így gyorsabban beérik az akva.


Első válaszoló, ezt a merketingfogás dolgot mond azoknak, akiket átvertek a kereskedésben, és elpusztultak a halaik az első héten ammónia mérgezésben, vagy a másodikon nitrit mérgezésben, neki valószínű a krampusz vitte el a halaikat, vagy a kisördög végzett velük, vannak egy pár ezren, tehát szerinted a kereskedők mondják jól, és hulljanak a halak, remek arc vagy ferenc.


(nem fog válaszolni, soha nem válaszol, beír valami hülyeséget és se kép se hang, idős már, valószínű nem tudja hol van a "megválaszoltjaim" klikkezési lehetőség, rá kell hagyni)

2015. júl. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudni mekkora a kicsi, és mekkora a régi nagyobb, én csináltam kérésre ismerősnek egy 20 literest, garnélákkal, penészedett, büdös is volt, jött a barna alga is. Meguntam, oda tettem a 200 literes mellé, elő egy kancsó, 1 kancsóval a kicsiből a nagyba, majd 1 kancsóval a nagyból a kicsibe. naponta 2 alkalommal. 4 nap után ment a gazdájának, mentek a garnélák is bele, rendbe is van teljesen, előtte szívtam vele vagy 1 hetet, hártyás is lett a vízfelszín, a csereberével rendbe lett egyből.
2015. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!